Rodzina

Zabawki sensoryczne dla dzieci — poznaj ich zalety!

• Zakładki: 45


Większość zabawek dla dzieci spełnia jedynie funkcję rozrywkową, ale na rynku dostępne są także zabawki sensoryczne. Sięga po nie wielu rodziców, którym zależy na prawidłowym rozwoju swoich pociech. W jaki sposób sensoryczne zabawki mogą pomóc i jakie mają zalety?

Sensoryczne zabawki dla każdego malucha

Czym tak naprawdę są zabawki zwane sensorycznymi i jakie elementy odróżniają je od tradycyjnych zabawek? Otóż zabawki sensoryczne to takie, które mają za zadanie stymulować rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Działają one na różne zmysły, czyli wzrok, słuch, dotyk i węch. Zazwyczaj takie zabawki mają różne faktury, są produkowane w specjalnie dobranych kolorach, a nawet mają dodatek świecących czy błyszczących elementów. Niektóre z nich wydają interesujące dźwięki, mogą pachnieć, a nawet mieć określony smak. Jak wiadomo, dzieci bardzo często poznają świat, wkładając wszystko do buzi. Sensoryczne zabawki zdecydowanie uatrakcyjniają czas zabawy, ale i pomagają maluchom badać świat w naturalny dla nich sposób.

Jakie rodzaje zabawek sensorycznych są do wyboru w sklepach? Tak naprawdę całe mnóstwo od książeczek przez masy plastyczne aż po proste instrumenty muzyczne. Producenci starają się jak najbardziej urozmaicić takie gadżety, by smyk mógł poznawać świat w jak najprzystępniejszy sposób. Nie można się nie zgodzić, że zabawki sensoryczne korzystnie wpływają na rozwój maluchów. Dlatego warto zadbać o zakup przynajmniej kilku z nich.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym KajtkoweLove.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
180 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *