Uroda

Jak zapobiegać świeceniu się skóry? Sprawdzone sposoby na matową cerę

• Zakładki: 169


Świecąca się skóra może być wyzwaniem, zwłaszcza dla osób z cerą tłustą lub mieszana. Blask skóry może być wynikiem nadmiernego wydzielania sebum, co może prowadzić do zatkania porów i powstawania niedoskonałości. Jednak istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które pomagają utrzymać cerę matową. W tym artykule omówimy skuteczne metody zapobiegania świeceniu się skóry.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

W profilaktyce świeceniu się skóry szczególną rolę odgrywa właściwa, codzienna jej pielęgnacja:

  • Delikatne oczyszczanie: Używaj łagodnych środków myjących, które nie wysuszają skóry, a jednocześnie usuwają nadmiar sebum.
  • Regularne złuszczanie: Pomaga to pozbyć się martwych komórek skóry, które mogą prowadzić do zatkania porów.

Wybieraj także odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji o bezolejowej formule. Pamiętaj o konieczności stosowania filtrów UV przez cały roku oraz o nawilżeniu – przesuszenie skóry tylko pogorszy sytuację. Dlatego unikaj nadmiernego opalaniu oraz kosmetyków z alkoholem.

Jaki make-up dla matowej cery będzie najlepszy?

W makijażu dla cery przetłuszczającej kluczowy jest wybór odpowiednich kosmetyków:

  • Podkłady matujące: Wybieraj podkłady o matujących właściwościach, które pomogą utrzymać efekt matowej cery przez dłuższy czas.
  • Transparentne pudry matujące: Używaj pudrów matujących do utrwalenia makijażu i kontrolowania nadmiaru sebum.
  • Utrwalająca mgiełka do twarzy La Roche-Posay Anthelios: przedłuży trwałość makijażu i dodatkowo doda matu

Sięgaj wyłącznie po kosmetyki wysokiej jakości.

Regularne oczyszczanie cery niweluje efekt świecącej skóry

Regularne oczyszczanie skóry jest niezmiernie ważne, szczególnie przy cerze przetłuszczającej się. Stosuj maseczki z białą lub zieloną glinką lub węglem. Po zmyciu maseczki koniecznie zastosuj tonik, który wyreguluje pH skóry – stosuj go także po każdym myciu twarzy. Pamiętaj także, by nigdy nie kłaść się spać bez uprzedniego oczyszczania skóry twarzy. Demakijaż oraz umycie twarzy odpowiednim kosmetykiem, a także zastosowanie toniku i kremu na noc to rytuały, które powinny stać się Twoją codzienną rutyną.

Zapobieganie świeceniu się skóry wymaga kompleksowego podejścia, łączącego odpowiednią pielęgnację, makijaż i nawyki zdrowotne. Wypróbowanie różnych metod i dostosowywanie rutyny pielęgnacyjnej do indywidualnych potrzeb skóry pomaga w osiągnięciu trwałego efektu matowej cery. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego ważne jest monitorowanie, jakie metody najlepiej sprawdzają się dla Twojej skóry.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *