Lifestyle

Z czego składa się e-papieros? Poznaj budowę urządzenia

• Zakładki: 45


Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania e-papierosa? Chcesz znać odpowiedzi na pytania o e-papierosy najczęściej zadawane przez osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z takich urządzeń? Zapraszamy do lektury!

Z czego składa się e-papieros?

Urządzenie zbudowane jest z dwóch najważniejszych części. Jedną z nich jest bateria, której zadaniem jest zasilanie e-papierosa. Jeśli każdego dnia palisz dużo tradycyjnych papierosów i wiesz, że często przebywasz z dala od domu albo biura, w którym mogłabyś lub mógłbyś naładować baterię za pomocą kabla USB albo ładowania sieciowego, zwróć uwagę na pojemność baterii i czas jej ładowania.

Drugą częścią papierosa jest clearomizer, który stanowi system grzewczy urządzenia. To tutaj znajduje się grzałka, która podgrzewa liquid. W ten sposób liquid zamienia się w parę, która zasysana przez palącego poprzez ustnik imituje dym papierosowy. Uzupełnianie płynu jest bardzo łatwe – wlewa się go bezpośrednio z pojemnika (najczęściej niewielkiej butelki) do clearomizera. Zanim zdecydujesz, który liquid do e-papierosa jest Twoim ulubionym, wypróbuj różnych. Możesz wybrać m.in. liquidy smakowe, liquidy z nikotyną lub liquidy do e-papierosów bez nikotyny.

Warto wiedzieć, że e-papierosy dzieli się na trzy rodzaje ze względu na położenie i rodzaj clearomizera:

  1. Dolnogrzałkowe – grzałka umieszczona jest na dole zbiornika z liquidem, płyn jest więc cały czas podawany na grzałkę.
  2. Górnogrzałkowe – kiedy kończy się w nich liquid, trzeba nimi poruszać, aby płyn był doprowadzany do grzałki.
  3. Z podwójną dolną grzałką, która niweluje wady modeli górnogrzałkowych i sprawia, że zarówno smak liquidu, jak i dym wydają się pełniejsze.

Jaki e-papieros wybrać?

Przykładem urządzenia, które warto polecić, jest VOOPOO Argus X KIT 80 W. Wprawdzie zestaw musisz uzupełnić o akumulator, ale komfort użytkowania tego e-papierosa w pełni rekompensuje konieczność samodzielnego skompletowania zestawu. Argus X wyróżnia nowoczesne wzornictwo i eleganckie etui. Jest kompatybilne z akumulatorem 18650 i grzałkami z rodziny PnP. W zestawie znajdują się grzałki PnP VM6,0.15Ω i VM1,0.3Ω.

Model wyróżnia jeszcze dolny Airflow, sygnalizacja naładowania i moc od 5 W do 80 W. W komplecie znajdziesz też przewodnik użytkownika i kabel USB, który służy do ładowania. Urządzenie zapakowano w eleganckie, a zarazem praktyczne etui.

Wiesz już, jakie są najważniejsze elementy urządzenia i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu. Najwyższy czas wybrać swój nowy e-papieros!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ecygaretka.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *