Lifestyle

Wakacje na afrykańskiej wyspie – pomysły

• Zakładki: 38


W czasie tegorocznych wakacji możesz połączyć dwa pomysły urlopowe: pobyt w Afryce i wypoczynek na wyspie. Dokąd warto się udać? Przeczytaj artykuł i poznaj propozycje. Sprawdź, co czeka Cię na każdej z zaproponowanych wysp.

Azura Benguerra (Mozambik)

Twój pomysł na wakacje to wypoczynek nad lazurowym morzem? Rozważ urlop na wyspie Benguerra, w której zamieszkasz niemalże bezpośrednio na plaży. Do dyspozycji otrzymasz prywatnych kamerdynerów, dzięki którym m.in. zjesz, co chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz. W ramach aktywności skorzystasz z nurkowania, snorkelingu, żeglowania.

Sprawdź podróże z biurem CARTER do Afryki – wakacje na wyspie, których nie zapomnisz!

Azura Quilalea (Mozambik)

Kolejną propozycję stanowi prywatna wyspa Quilalea, na której znajduje się kompleks ekskluzywnych willi. Tutaj także można nurkować – i to w aż 18 miejscach – oraz żeglować. W przerwach od różnorodnych form relaksu zapewnianego przez obsługę willi warto wybrać się na wędrówki z przewodnikiem, dzięki którym zdobędzie się wiedzę o lokalnych faunie i florze.

Bazaruto (Mozambik)

Wartą rozważenia wakacyjną destynacją jest prywatna wyspa Bazaruto dla osób oczekujących maksymalnych spokoju, prywatności, intymności w czasie urlopu. Zapewnia lokale gastronomiczne wysokiej klasy, prywatne baseny, komfortowe wille. Jeśli goście zechcą opuścić kurort, mogą odwiedzić lokalne wioski pojazdem z napędem na cztery koła bądź udać się na spotkanie z dziką przyrodą. Alternatywami jazdy samochodem są wyprawa konna i rejsy m.in. łodziami dhow.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Carter.eu.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
117 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *