Lifestyle

Świąteczne stylizacje stołu. Jak stworzyć świąteczną atmosferę?

• Zakładki: 70


Boże Narodzenie to jedno z bardziej rodzinnych świąt w kalendarzu. Spotkaniom w gronie najbliższej, a także tej trochę dalszej rodziny towarzyszą przepyszne dania. Niezależnie od tego czy na Twoim stole zagości tradycyjnych 12 potraw, czy będzie to kolacja w nowoczesnym kulinarnym stylu z daniami wegetariańskimi, koniecznie zadbaj o uroczysty, świąteczny wystrój stołu. 

Jak powinien być udekorowany stół na święta Bożego Narodzenia? Naczynia, zastawa, tekstylia i pozostałe elementy, jakie się na nim znajdą, powinny podkreślać wyjątkowość tej chwili. Jednocześnie pamiętajmy, aby nie przesadzić z elegancją i dostojnym stylem – powinno być także ciepło rodzinnie, bo to właśnie rodzina jest w tym dniu najważniejsza. Wystrój świątecznego stołu powinien być także praktyczny – również dla najmłodszych uczestników kolacji. 

Zlote sztućce na świątecznym stole – eleganckie i wysublimowane

Nieodpowiednio dobrane sztućce potrafią popsuć całą radość z uroczystej kolacji. Odpowiednia zastawa powinna być wygodna w użytku, elegancka, dopasowana do stylistyki stołu, a co najważniejsze – kompletna. Pamiętajmy, że żadnemu z gości nie powinno zabraknąć noża czy łyżeczki. Zapomnijcie też o zdekompletowanych zestawach, gdzie każdy element ma zupełnie inny wzór. Na takie okazje, jak święta Bożego Narodzenia, czy inne uroczyste okazje, warto zaopatrzyć się w większy komplet sztućców, w którym znajdą się zarówno łyżki, widelce, noże stołowe, jak i akcesoria do nakładania potraw i deserów. Do świątecznego stoły pięknie pasować będą eleganckie zlote sztućce, które idealnie podkreślą charakter posiłku!

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *