Zdrowie

Program dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych „Aktywny Samorząd 2022”

• Zakładki: 75


Jesteś osobą niepełnosprawną bądź jest nią Twój bliski? Poznaj wybrane obszary dofinansowania sprzętu rehabilitacyjnego w ramach programu „Aktywny Samorząd 2022”! Sprawdź, jaki sprzęt kupisz taniej, by poprawić stan zdrowia i komfort życia.

Dofinansowanie PFRON – od kiedy i dla kogo?

Z programu dofinansowania sprzętu rehabilitacyjnego PFRON można skorzystać od 1 marca 2022 roku – to data rozpoczęcia przyjmowania wniosków. Osoby z niepełnosprawnością bądź ich opiekunowie powinni zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR), gdzie uzyskają niezbędne informacje. Sam wniosek można złożyć nawet przez internet. Wymagany jest do tego Profil Zaufany. Alternatywa to wysłanie wniosku pocztą.

Na jaki sprzęt rehabilitacyjny można wziąć dofinansowanie w 2022 roku?

Kwota dofinansowania sprzętu rehabilitacyjnego w 2022 roku wynosi aż 191,03 miliona złotych. Środki te zostały rozdzielone na grupy urządzeń, których pełną listę można znaleźć m.in. na oficjalnej stronie PFRON. Wśród nich znajdują się:

  • wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym do 10000 zł, w szczególnych sytuacjach zaś do 25000 zł,
  • oprzyrządowanie do posiadanego samochodu – dofinansowanie dotyczy zarówno nabycia, jak i montażu sprzętu, np. fotelika samochodowego dla dzieci niepełnosprawnych. Na zakup fotelika przeznaczono 6000 zł, co pokrywa znaczną część ceny nowoczesnego modelu Carseat Pro firmy Anatomic Sitt, dostępnego u wyłącznego polskiego dystrybutora – sklepu Strefa-zdrowia.com.pl,
  • skuter inwalidzki o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowanie elektryczne do wózka ręcznego do 7500 zł.

Szeroki wybór wózków inwalidzkich elektrycznych i fotelików samochodowych dla dzieci niepełnosprawnych znajduje się w sklepie Strefa-zdrowia.com.pl. Mamy także elementy usprawniające pracę wózka ręcznego, np. przystawki o napędzie elektrycznym do wózka inwalidzkiego. Zachęcamy do konsultacji z naszym personelem i złożenia zamówienia po otrzymaniu dofinansowania PFRON.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Strefa-zdrowia.com.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
169 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *