Uroda

W jaki sposób pielęgnować skórę zimą?

• Zakładki: 48


Zima to pora roku w której znacznie bardziej jesteśmy narażeni na wysuszenie naszej skóry. Należy pamiętać o tym, by dbać o skórę i stosować właściwą pielęgnację. Poniżej podpowiadamy co musisz zrobić, by utrzymać skórę w dobrej kondycji przez cały zimowy okres.

Umyj swoją twarz

W godzinach porannych najlepiej jest myć twarz wyłącznie samą wodę. Należy unikać stosowania mydła, ponieważ może ono wysuszyć skórę. Trzeba też pamiętać o tym, by woda, którą myjemy twarz miała odpowiednią temperaturę. Nie może być zbyt wysoka, ponieważ to także przyczyni się do wysuszenia. Specjaliści zalecają, by płukać skórę zimną wodą, ponieważ zwęża pory i zachowuje naturalne nawilżenie skóry.

Stosuj nawilżający płyn oczyszczający

Wieczorem musisz oczyścić swoją skórę ze wszystkich bakterii oraz makijażu. Idealne do tego będą produkty oczyszczające, zawierające olej kokosowy lub aloes. Poza tym, do skóry suchej i zniszczonej warto zastosować kremy nawilżające.

Stosuj krem słoneczny

Mogłoby się wydawać, że stosowanie kremu słonecznego w zimę to bezsensowne działanie. Nic bardziej mylnego. Słońce w zimę potrafi być wyjątkowo szkodliwe dla skóry, ponieważ jest ono niżej położone. W dodatku, gdy na powierzchni ziemi leży śnieg, może on odbijać promienie słoneczne, przez co nasza skóra może zostać uszkodzona.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
191 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *