Lifestyle

Kto zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2023? Zenek Martyniuk, a może inny wykonawca disco polo?

• Zakładki: 56


Krystian Ochman, Rafał Brzozowski, Tulia – to reprezentanci Polski w poprzednich trzech edycjach Konkursu Piosenki Eurowizji. Podobnie, jak wielu ich poprzedników, nie zajęli oni niestety wysokiego miejsca. Dotychczasowy nasz najlepszy wynik to 2. miejsce, które zajęła Edyta Górniak w 1994 roku. Czy niemal 20 lat bez podium na Eurowizji powinno skłonić nas do strategicznej zmiany w wyborze reprezentanta Polski? Być może na Eurowizji 2023 powinien wystąpić artysta disco polo?

Dlaczego artysta disco polo miałby szansę na Eurowizji 2023?

Eurowizja to konkurs, w którym wyłaniany jest nie tylko największy talent muzyczny, ale także najciekawsza osobowość. Z roku na rok przebojowość i energia, jaką artyści zarażają europejską publiczność stają się coraz ważniejsze. Eurowizja to przecież nie tylko wydarzenie muzyczne – to ogromne show, które dostarcza rozrywkę odbiorcom na całym starym kontynencie, a także poza nim.

Artystom disco polo tej energii nie brakuje. Znakomity kontakt z publicznością, taneczne rytmy i zupełnie nowe brzmienie, jakiego nie znają jurorzy i widzowie, byłyby naszą szansą na zdobycie wysokiego miejsca na Eurowizji 2023.

Kto zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2023? O tym rozstrzygną wyniki preselekcji oraz eliminacji

W tym roku reprezentant Polski ponownie zostanie wyłoniony w wyniku preselekcji oraz dwuetapowej eliminacji. Głosów o tym, że to właśnie przedstawiciel sceny disco polo powinien wystąpić w konkursie, przybywa. Odniósł się do nich Zenek Martyniuk, który przyznał, że występ na scenie Eurowizji jest jednym z jego marzeń, choć chętnie zobaczyłby na niej któregoś z młodych przedstawicieli tego nurtu muzycznego. We wrześniu rozpoczęto przyjmować mailowe zgłoszenia – wszyscy chętni, aby wystąpić na Eurowizji w Wielkiej Brytanii, mogą zgłaszać się do 15 stycznia 2023 roku do godziny 22:00. Z niecierpliwością czekamy, aż poznamy 10 artystów, którzy wezmą udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem disco-polo.info.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
105 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *