Lifestyle

Kremacja czy pochówek psa w trumnie?

• Zakładki: 52


Poznaj dwa popularne sposoby na legalne pozbycie się ciała psa, a jednocześnie upamiętnienie zmarłego pupila. Co wybrać: kremację czy pochówek w trumnie? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się o zaletach i wadach obu rozwiązań.

Kremacja psa po śmierci

Jedną z najchętniej obieranych dróg upamiętnienia psa jest kremacja. W zależności od rodzaju płaci się od 100 do nawet 2000 zł. Niższy jest koszt spopielenia psa małego (drobnej rasy bądź szczeniaka), wyższy – dużego, ciężkiego. Najwięcej zapłacisz za kremację indywidualną, dzięki której odzyskasz 100% prochów pupila i będziesz mógł zabrać je do domu, przerobić na biżuterię bądź pochować na cmentarzu dla zwierząt.

Jeśli nie zależy Ci na odzyskaniu prochów psa, zdecyduj się na kremację zbiorową, za którą zapłacisz najmniej. Opcja pośrednia to kremacja wspólna, czyli spalenie kilku martwych zwierząt. Tutaj otrzymasz symboliczną ilość wymieszanych prochów.

Pochówek psa na cmentarzu dla zwierząt

Alternatywą dla kremacji psa i zabrania urny do domu jest pogrzebanie zwierzęcia na specjalnym cmentarzu. Pochować możesz zarówno urnę, jak i całego psa – w trumnie. Ta pierwsza opcja wychodzi drożej, zwłaszcza gdy pies jest duży i ciężki. Różnica może wynosić nawet 1000 zł i więcej. Za miejsce na cmentarzu dla zwierząt płaci się regularnie, np. raz na rok.

Symboliczne upamiętnienie zmarłego psa

Niezależnie od tego, czy upamiętnisz psa materialnie – np. chowając go w psim grobowcu – do dyspozycji masz wirtualne cmentarzysko zwierząt. To idealna propozycja dla osób, które zostawiły ciało pupila u weterynarza bądź wyjechały z miasta, a nawet kraju, wobec czego nie mogą odwiedzać grobu fizycznie.

Artykuł powstał we współpracy z wirtualną nekropolią https://www.wirtualnycmentarz.pl/.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
129 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *