Moda

Jak wszyć zamek do kurtki?

• Zakładki: 53


Każdy z nas ma przynajmniej jeden ulubiony element garderoby, który chcemy nosić nawet w przypadku jego uszkodzenia. Bywa, że nawet w świeżo zakupionym ubraniu zepsuje się zamek błyskawiczny. Wszycie nowego zamka w przypadku bluzki czy spódnicy nie jest raczej problemem. Trudność natomiast pojawia się, gdy musimy wszyć nowy zamek do kurtki. Jak to zrobić?

Wszycie zamka do kurtki w kilku prostych krokach

Jeśli zdecydujemy się samodzielnie wszyć zamek do kurtki, musimy pamiętać, że praktyka czyni mistrza. Za pierwszym razem efekt nie musi być perfekcyjny, ale nie powinniśmy się zrażać. Nawet kiedy zajdzie potrzeba wyprucia zamka i ponownego wszycia, nie traćmy cierpliwości.

Na początku musimy oczywiście wypruć stary i zepsuty zamek. Kolejno powinniśmy sprawdzić, czy krawędzie kurtki na pewno do siebie pasują i są równe. Po przyłożeniu nowego zamka do krawędzi przypnijmy go szpilkami, by w ten sposób ułatwić sobie pracę. W tym momencie możemy już zacząć wszywać zamek na maszynie do szycia. Zaraz po wszyciu pierwszej połowy zamka musimy się upewnić, że kurtka będzie po zapięciu symetryczna. Teraz po spięciu zamka wystarczy tylko przypiąć do materiału drugą taśmę i sprawdzić efekt końcowy. Gdyby zabrakło nam cierpliwości, by wszyć zamek samodzielnie, możemy wybrać się do zakładu krawieckiego. Warto jednak wiedzieć, jak w prosty sposób zrobić to samemu. Taka wiedza z pewnością nie raz nam się przyda.

Artykuł powstał przy współpracy z pasmanterią pasnova.pl.

Fut. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
365 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *