Zdrowie

Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 3 sposoby na szybsze odchudzanie

• Zakładki: 52


Odchudzanie to proces, który wymaga czasu. Według lekarzy i dietetyków na redukcji powinniśmy chudnąć od 0,5 do 1 kg tygodniowo, w zależności od wagi początkowej. Wiele osób jednak zmaga się z problemem, że chudnie zbyt wolno, co demotywuje i utrudnia wytrwanie w postanowieniu. Dowiedz się, jak przyspieszyć metabolizm, by efektywniej chudnąć.

Zbilansowana dieta a szybki metabolizm

Kluczem do redukcji tkanki tłuszczowej jest ujemny bilans kaloryczny. Spożywając mniej kalorii, niż wynosi nasze całkowite zapotrzebowanie, będziesz tracić nadprogramowe kilogramy. Aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych, musisz odpowiednio zbilansować dietę. Zadbaj więc, by nie zabrakło w niej warzyw, owoców, produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe. Codzienne menu komponuj z sycących produktów. Możesz także sięgnąć po suplement diety na odchudzanie Calivita Burn One, który doda Ci energii i usprawni procesy regeneracyjne po treningu.

Jak przyspieszyć metabolizm dzięki aktywności fizycznej?

Ujemny bilans kaloryczny zwiększysz dzięki aktywności fizycznej. Pod tym względem najskuteczniejsze są treningi interwałowe, w którym bardzo intensywne ćwiczenia przeplatają się z ćwiczeniami o umiarkowanej intensywności. Jednak aby odchudzanie było skuteczne i byś wytrwał w postanowieniach, aktywność fizyczną dobierz według własnych upodobań. Ćwicz tak, jak lubisz i ciesz się coraz lepszą wydolnością i większą siłą! Każda aktywność fizyczna – choć w różnym stopniu – przyspiesza metabolizm i ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm.

NEAT – jak przyspieszyć metabolizm poza treningami?

NEAT to codzienna aktywność, wynikająca z trybu życia. Dojazdy do pracy rowerem, wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, częste sprzątanie domu, długie spacery z psem, zabawa z dzieckiem, a nawet gestykulowanie podczas rozmowy telefonicznej – to wszystko przekłada się na przyspieszenie metabolizmu i pogłębienie ujemnego bilansu kalorycznego bez forsownych ćwiczeń. Badania wykazują, że codzienny NEAT utrzymywany na wysokim poziomie skuteczniej przyspiesza metabolizm niż 2-3 treningi w tygodniu o średniej intensywności.

Już wiesz, jak przyspieszyć metabolizm. Stwórz plan redukcji, zaplanuj smaczne i zdrowe menu, wygospodaruj czas na aktywność fizyczną i rozpocznij walkę o swoje zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Pharmavita.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *