Lifestyle

Jak dbać o postawę podczas siedzenia przy biurku?

• Zakładki: 479


Przy biurku spędzamy bardzo dużo czasu, jednakże nie zawsze kontrolujemy sposób, w jaki siedzimy. Zachowanie prawidłowej postawy ma bardzo ważny wpływ na stan ogólnego zdrowia, ponieważ wspomaga przepływ krwi, zwiększa pewność siebie oraz wzmacnia mięśnie i stawy. Poświęć chwilę uwagi swojej postawie, dzięki czemu praca przy biurku będzie lżejsza.

Utrzymuj miejsce pracy na poziomie oczu

Jeżeli pochylasz się nad biurkiem, aby spojrzeć na laptopa lub pisać, oznacza to, że Twoja postawa nie jest właściwa. Jeżeli komputer znajduje się poniżej poziomu oczu, łatwiej jest się garbić. Podczas pracy musisz być odpowiednio wyprostowany, dzięki czemu Twoja postawa nie będzie zagrożona.

Trzymaj stopy płasko na podłodze

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale pozycja stóp przy biurku ma bardzo duże znaczenie dla zachowania poprawnej postawy. Jeżeli Twoje stopy są skrzyżowane albo uniesione, ma to negatywny wpływ na postawę, przede wszystkim dlatego, że cały ciężar jest przeniesiony na jedną nogę, bądź kręgosłup. Trzymanie stóp płasko na podłodze sprawi, że zaczniesz zwracać uwagę na postawę całego ciała, ponieważ dzięki temu nieświadomie się prostujesz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
586 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *