Rodzina

Idealna pościel do gondoli i kołyski — jak ją wybrać?

• Zakładki: 51


Każda mama wie, że źle dobrana pościel dla maluszka może wyrządzić mu krzywdę. Wszystko przez słabą odporność niemowląt, o którą szczególnie powinniśmy dbać. Jak więc wybrać idealną pościel, by nie musieć martwić się o to, czy zaszkodzi naszemu maluchowi?

Jaka powinna być pościel dla niemowląt?

Podczas wyboru pościeli do gondoli i kołyski warto zdać sobie sprawę, czego powinniśmy unikać. Złym wyborem będzie pościel wykonana ze sztucznych i szorstkich materiałów, które często barwione są chemicznymi środkami. Dla nadwrażliwej skóry noworodków zagrożeniem mogą się także stać wszelkie metalowe guziczki, breloczki czy szorstkie przeszycia. Skąd mamy pewność, że pościel będzie odpowiednia dla naszego dziecka? Potwierdzają to między innymi liczne atesty takie jak certyfikat Oeko Tex.

Antyalergiczne prześcieradło

Poza pościelą ważnym elementem jest również prześcieradło dla dzieci. Najlepsze prześcieradło 75×35 to takie, które jest uszyte z materiałów naturalnego pochodzenia — bambusa, muślinu lub bawełny. Wspomniane tkaniny charakteryzują się niezwykłą delikatnością i miękkością, co znacznie zwiększa komfort snu dziecka. Dodatkowo są one przyjazne dzieciom cierpiącym na alergie oraz różnego typu schorzenia dermatologiczne. Inną zaletą tychże tkanin jest ich przewiewność, co zapobiega poceniu się i przegrzewaniu. Szczególnie wrażliwe niemowlęta z licznymi alergiami powinny mieć zapewnioną pościel z bambusa, która posiada przeciwgrzybicze i antystatyczne właściwości.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *