Moda

Drelich – zastosowanie nie tylko do odzieży roboczej!

• Zakładki: 52


Nie znasz jeszcze materiału, jakim jest drelich? Pora nadrobić zaległości, bo ta niezwykła tkanina ma szerokie zastosowanie w szyciu odzieży! Materiał drelich to niezwykle wytrzymała i mocna tkanina bawełniana o specyficznym splocie. Produkowana tylko z naturalnych włókien, najczęściej z bawełny (drelich bawełniany) albo lnu, ma doskonałe właściwości użytkowe. Dopiero zaczynasz przygodę z szyciem i nie wiesz, co można uszyć z drelichu? Dziś opowiadamy o najczęstszych zastosowaniach tkaniny drelich. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Drelich bawełniany – co to takiego?

Drelich to gruby materiał bawełniany o skośnym splocie i potrójnej osnowie. Odporny na uszkodzenia mechaniczne, sztywny w dotyku, charakteryzuje się dużą odpornością na zabrudzenia i nie gniecie się. Można z niego uszyć niemal niezniszczalną odzież do zadań specjalnych, która z powodzeniem posłuży przez długie lata. I nic dziwnego. Gęsty splot tkaniny sprawia, że materiał jest bardzo odporny na przecieranie. Tkanina bawełniana drelichowa oddycha i nie elektryzuje się, jest odporna na rozciąganie, a do tego można ją bez problemu zadrukować lub haftować.

Co szyje się z drelichu?

Te cechy drelichu przekładają się na jego szerokie zastosowanie do szycia odzieży roboczej. Ale z drelichu szyje się nie tylko odzież roboczą. Ze względu na swoje właściwości drelich sprawdza się do szycia fartuchów, kombinezonów i pokrowców, a nawet… więziennych uniformów. Z drelichu często produkuje się też ubrania wojskowe letnie. W domu drelich wykorzystasz do szycia obrusów, zasłon, poszewek na poduszki i kołdry. To też materiał na pokrowce na meble i materace, piórniki szkolne, torby, damskie kurtki, worki do przechowywania, namioty tipi dla dzieci, legowiska dla kotów, markizy, zasłony i szeroki wybór akcesoriów do domu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą FRATEX.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
254 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *