Lifestyle

Designerskie doniczki z betonu kreatywnego – wykonaj je sama!

• Zakładki: 45


Wraz z trendem na wnętrza w minimalistycznym, ultranowoczesnym stylu nastała moda na wykorzystywanie we wnętrzach materiałów, które mają surowy charakter. Totalnym bestsellerem jest beton – jego szary kolor idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy. We wnętrzach zwykle stosuje się beton architektoniczny. Jednak beton lub cement ten wykorzystywany jest nie tylko, jako element wykończenia wnętrz, ale także do wykonywania przedmiotów dekoracyjnych czy wystroju wnętrz. Chyba największą popularnością cieszą się doniczki betonowe. A gdyby tak zrobić takie doniczki własnoręcznie? Dokładnie takiej wielkości i kształcie, jakie chcesz? To możliwe i nietrudne! 

Stwórz oryginalne doniczki z betonu kreatywnego

Czym jest beton kreatywny? To rodzaj plastycznej masy betonowej, w kolorze szarym. Ma bardzo plastyczną konsystencję, więc można formować ją w dowolny sposób. Beton kreatywny jest trochę podobny do gliny, choć trochę łatwiej z niego formować. Kształtowanie przedmiotów z betonu kreatywnego możemy przeprowadzać za pomocą wałków, foremek, szpatułek, choć z własnego doświadczenia wiemy, że najlepszym narzędziem są nasze dłonie. 

Jeżeli chcesz wykonać doniczkę z betonu architektonicznego, po prostu rozwałkuj masę. Następnie, żeby uzyskać dość cienkie i regularne ścianki doniczki, możesz wykorzystać kształtkę lub formę z kartonu. Zanim beton zaschnie, możesz dekorować jego powierzchnię, odciskając różne faktury lub używając rysika. Po około godzinie beton kreatywny zasycha. Co najważniejsze, doniczek z betonu kreatywnego nie trzeba dodatkowo wypiekać, w pełni wysychają na powietrzu. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem online Kreatywny Świat

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
67 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *