Lifestyle

Zalety wanny z hydromasażem

• Zakładki: 42


Pragniesz doświadczyć dogłębnego odprężenia oraz relaksu? Ukoić ciało po ciężkim, męczącym dniu i naładować przysłowiowe akumulatory? A może poszukujesz sposobu na rozluźnienie napiętych mięśni? Jeśli na którekolwiek z zadanych powyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że powinieneś rozważyć zakup wanny z hydromasażem. Poznaj rodzaje wspomnianego typu wanien i dowiedz się, jakie korzyści płyną z posiadania opisywanego rodzaju urządzeń.

Wanny z hydromasażem – rodzaje

Wanny z hydromasażem – w zależności od kształtu i miejsca ich umieszczenia w łazience – możemy podzielić na:

  • Wanny z hydromasażem w kształcie prostokąta – standardowy typ jacuzzi, który gabarytami zbliżony jest do klasycznych wanien łazienkowych. Ze względu na swój rozmiar rewelacyjnie sprawdzi się w każdej łazience, bez względu na metraż.
  • Wanny z hydromasażem do zabudowy – ze względu na możliwość zabudowy, idealnie scali się z każdym stylem wnętrzarskim. To świetna propozycja dla osób ceniących sobie spójność aranżacji.
  • Wanny z hydromasażem narożne – stanowią idealną wręcz propozycję dla osób dysponujących niewielką łazienką. Odpowiedni, narożny kształt wanny umożliwia bowiem zagospodarowanie dosłownie całej przestrzeni. Niezaprzeczalną zaletą wanien narożnych jest to, że choć zajmują niewielką ilość miejsca, posiadają stosunkowo dużą powierzchnię użytkową.
  • Wanny z hydromasażem wolnostojące – na ten rodzaj wanien z hydromasażem mogą pozwolić sobie wyłącznie osoby posiadające łazienkę o stosunkowo dużym metrażu. Wanny wolnostojące stanowią świetny sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Prezentują się niezwykle efektownie, dzięki czemu z powodzeniem mogą stać się prawdziwą ozdobą łazienki.

Zalety wanien z hydromasażem

Jeśli uważasz, że korzystanie z wanny wyposażonej w funkcję hydromasażu związane jest wyłącznie z możliwością odczuwania krótkotrwałego odpreżenia, to jesteś w dużym błędzie. W praktyce bowiem regularne użytkowanie opisywanego rodzaju sprzętu niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych. Jakich konkretnie? Przede wszystkim systematyczne odbywanie kąpieli w tego typu wannie, polecane jest osobom narażonym na codzienny stres, uprawiającym różnego typu sporty oraz spędzającym długie godziny w pozycji siedzącym. Kąpiel w wannie z hydromasażem poprawia bowiem ukrwienie i w sposób pozytywny wpływa na rozkład płynów ustrojowych, w tym kondycję skóry. Przyczynia się do usunięcia opuchlizny oraz odprowadzenia nadmiaru nagromadzonej w ciele limfy. Wodny masaż łagodzi objawy chorób o podłożu reumatologicznym. Zalecany jest m.in. w przypadku dolegliwości związanych z układem kostnym. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *