Rodzina

Ubranie outdoorowe dla dzieci. Jak kupić?

• Zakładki: 44


Chęć zarażenia dzieci swoimi pasjami to rzecz jak najbardziej naturalna. Nie inaczej jest w przypadku pasjonatów survivalu, turystyki pieszej lub po prostu biwakowania na łonie natury. Każda z tych aktywności wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Poza umiejętnościami i wiedzą, największe znaczenie ma odpowiednio dobrany ubiór i ekwipunek. Jak dobrać je dla najmłodszych adeptów leśnych sportów?

Ubranie moro dla dzieci – czemu jest ważne?

O ile podczas pierwszych wspólnych wypadów do lasu większość kwestię ekwipunku można w dużej mierze pominąć (najmłodsi bez problemu mogą korzystać z naszego, „dorosłego” sprzętu), to nawet kilkugodzinna wycieczka wymaga zakupu odpowiednich ubrań. Jeśli tych zabraknie, dziecko może zrazić się do naszej pasji i skojarzyć ją z dyskomfortem, a nawet ryzykiem kontuzji.

Planując wypad do lasu z dziećmi, należy pamiętać, że codzienne, miejskie ubrania w dzikich warunkach niekoniecznie się sprawdzą. Nie tylko nie zapewniają odpowiedniej wygody i swobody ruchu, ale też często nie są wystarczająco wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Tymczasem ta cecha w survivalu, turystyce i biwakowaniu okazuje się kluczowa. Zahaczenie o wystające gałęzie, przypadkowe przecięcie nożem lub piłą, a także spadnięcie iskry z ogniska to tylko niektóre z zagrożeń.

Jak wybrać dziecięce ubranie do leśnych aktywności?

Jak widać, dobór odpowiedniej odzieży outdoorowej dla najmłodszych uczestników leśnych aktywności to dla organizującego je rodzica bardzo ważna kwestia. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie spodni, kurtki, bluzy i pozostałych elementów ubioru? Ważne są dokładnie te same czynniki, co w przypadku odzieży dla dorosłych adeptów i survivalu. Największe znaczenie mają więc:

  • wytrzymałość: bluzy i spodnie juniorskie powinny być wykonane z materiałów odpornych na rozdarcie, przetarcie i ogień;
  • komfort: tu znaczenie ma nie tylko krój umożliwiający swobodne poruszanie, ale też jakość tkanin, które muszą być oddychające i przyjemne w dotyku;
  • dopasowanie do warunków: szczególnie istotne okazuje się podczas zimniejszej pory roku, a także jeśli prognozowane są opady deszczu.

Odzież wojskowa i survivalowa dla dzieci jest mniej popularna niż ta przeznaczona dla dorosłych. Na szczęście nie oznacza, że planując wypad wspólnie z najmłodszymi będziecie mieli problemy ze znalezieniem odpowiednich dla nich ubrań. Szukając spodni, kurtek i innych elementów ubioru dla dzieci, warto sprawdzić ofertę e-sklepu Morowo. Czeka w nim na was szeroki wybór wysokiej jakości ubrań wykonanych z myślą o dzieciach.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *