Rodzina

Tańsza wyprawka szkolna – jak zaoszczędzić na artykułach szkolnych?

• Zakładki: 43


Koniec wakacji już tuż tuż, a dla wielu rodziców rozpoczął się czas kompletowania wyprawki szkolnej. Przed pierwszym dzwonkiem trzeba kupić sporo rzeczy, a w czasie, kiedy wszystko drożeje, wyprawka potrafi mocno nadszarpnąć domowy budżet. Dlatego dziś sprawdzamy sposoby na obniżenie kosztów artykułów szkolnych. Czytaj dalej!

Tańszy powrót do szkoły w kilku krokach

Co zrobić, żeby na artykuły szkolne wydać mniej?

  • Przejrzyj rzeczy z poprzedniego roku szkolnego. Duża część z nich najpewniej przyda się też we wrześniu. Niewykorzystane zeszyty, przydatne przybory i plecak można wykorzystać ponownie.
  • Sprzedaj stare książki i kupuj używane. Podręczniki mogą posłużyć jeszcze komuś innemu, a Ty zyskasz w ten sposób środki na nowe książki. Wykorzystaj serwisy aukcyjne albo grupy dla rodziców na Facebooku.
  • Szukaj okazji i kupuj online. Podręczniki i artykuły szkolne online są po prostu tańsze, nie warto więc przepłacać w sklepach stacjonarnych. Czekaj na wyprzedaże i porównuj ceny.
  • Złóż wniosek o dofinansowanie 300+. Program Dobry Start pomoże Ci oszczędzić na podręcznikach 
  • Sprawdź, czy szkoła Twojego dziecka nie oferuje wypożyczenia podręczników. Szkoły podstawowe, które złożyły wniosek o udzielenie dotacji celowej na wyposażenie placówki w podręczniki i materiały edukacyjne, oferują darmowe wypożyczenie książek do przedmiotów obowiązkowych.

Tych kilka prostych kroków może Ci pomóc zaoszczędzić na wyprawce nawet kilkaset złotych. Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj przynajmniej niektóre z nich, a na wyprawkę szkolną wydasz mniej.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem papierniczym Smart Kleks.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
121 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *