Lifestyle

  Szycie zasłon na wymiar – jak obliczyć potrzebny materiał?

• Zakładki: 58


Szycie zasłon na wymiar daje gwarancję idealnego dopasowania zasłon do indywidualnych potrzeb klienta. Zasłony szyte na wymiar wymagają od nas zebrania pomiarów przed zamówieniem. Uszycie zasłon na indywidualne zamówienie, tak jak szycie firan, musi uwzględniać zapas na połączenie tkaniny czy zrobienie zakładek.

Jak przygotować się do pomiaru zasłon?

Zanim wybierzesz wymiar zasłony, musisz zastanowić się, na jakim efekcie Ci zależy. Możesz wybrać długość do parapetu albo zamówić materiał sięgający aż do podłogi. Jeśli firany i zasłony będą wieszane razem, warto wybrać materiał na firanki odrobinę krótszy od materiału zasłon. Podobnie jeśli planujesz zasłony sięgające do parapetu, zadbaj o to, aby kończyły się 2-3 centymetry nad nim. Trzeba też przemyśleć kwestię tego, czy zasłony będą zwisały swobodnie czy będziemy je upinać (w tym wypadku dolicz 10-20 cm do zamawianej długości). Jeżeli planujesz zawiesić zasłony na taśmie marszczącej, długość zasłon licz od żabek do parapetu albo podłogi.

Jak zmierzyć wysokość zasłon?

Jeśli planujesz zawiesić zasłony na żabkach, wysokość zmierz od połowy żabek do punktu, do którego mają sięgać. Jeśli chcesz zawiesić je na szelkach, zmierz wysokość od góry rurki karnisza. Przy zbieraniu wymiarów do zasłon na przelotkach dodaj do tego wyniku ok. 3 cm za materiał nad kółkami. Weź też pod uwagę zapas materiału potrzebny na obszycie z góry i z dołu.

Jak zmierzyć szerokość zasłon?

Szycie zasłon na wymiar wymaga też pomiaru szerokości. To zwykle szerokość karnisza. Jeśli planujesz marszczenia podwójne, długość karnisza pomnóż razy 2, a do delikatnych marszczeń razy 1,5. Kiedy chcesz rozdzielić zasłony na dwie połowy, podziel wynik na pół. 

Gotowe!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Decoriva.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *