Lifestyle

Po czym rozpoznać dobre sztućce? Poznaj opinie ekspertów z firmy Gerlach!

• Zakładki: 70


Chcesz kupić dobrej jakości sztućce, które posłużą Ci przez lata, ale nie wiesz, co wybrać? W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak rozpoznać solidne sztućce i wybrać te najlepsze, w które naprawdę warto zainwestować. Bierzemy pod lupę najważniejsze właściwości i parametry sztućców dostępnych na rynku. Zapraszamy do lektury!

Materiał wykonania sztućców

Jakość materiału, z którego są wykonane sztućce, ma ogromny wpływ na ich trwałość, żywotność i schludny wygląd. Najczęstszym wyborem w przypadku sztućców są te ze stali nierdzewnej. Najlepsze z nich są wykonane z najwyższej jakości stali szlachetnej 18/10. Wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na rdzę, ale też prezentują się bardzo elegancko.

Jakość wykończenia sztućców

Jak rozpoznać porządnie wykonane sztućce? Najlepsze sztućce, takie jak komplety sztućców z Gerlach, mają idealnie wykonane, łagodne krawędzie bez rys ani nierówności. Powierzchnia stali jest idealnie matowa lub błyszcząca, w zależności od rodzaju wykończenia, jakie wybierzemy. Niezwykle ważna jest też przestrzeń pomiędzy ząbkami widelców. Musi być drobno wyszlifowana i perfekcyjnie gładka. Zarówno w przypadku widelców, jak i łyżek nie ma mowy o zadziorach, ostrych końcach ani nierównościach. 

Design sztućców

Sztućce z wyższej półki są tworzone przez doświadczonych projektantów, którzy dbają o każdy aspekt designu produktu. Sztućce muszą wygodnie leżeć w dłoni i estetycznie wyglądać. Dobry design to połączenie ergonomii użytkowania i nieskazitelnego wyglądu.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *