Lifestyle

Pióro kulkowe a pióro wieczne – czym się różnią?

• Zakładki: 51


Pióro wieczne to szlachetny materiał piśmienniczy, który nie tylko pozwala pracować nad sztuką ładnego pisania, ale jest także symbolem prestiżu. Niestety mimo nieocenionych zalet pióro wieczne nie sprawdza się w każdej sytuacji. Osoby, które nie lubią pisać długopisem, chętnie sięgają po pióro kulkowe. Czy wiesz czym pióro kulkowe różni się od pióra wiecznego?

Pióro kulkowe a pióro wieczne – zalety i wady

Pióro wieczne posiada stalówkę zakończoną kulką, dzięki której mamy większą kontrolę nad stawianymi znakami. Komfort podczas pisania piórem wiecznym jest znacznie większy, niż wtedy, gdy posługujemy się długopisem. Niestety zdarza się, że podczas pisania piórem wiecznym pojawiają się kleksy. Dzieje się tak najczęściej, gdy pióro często zabieramy ze sobą na uczelnię czy do pracy.

W takiej sytuacji warto zamienić pióro wieczne na pióro kulkowe. Łączy ono zalety pióra wiecznego i długopisu. W piórze kulkowym umieszcza się wkłady z atramentem, który spływa do kulki. To rozwiązanie sprawia, że piórem kulkowym pisze niemal równie precyzyjnie, jak piórem wiecznym, a jednocześnie unikamy problemu pojawiania się plam z atramentu. Na pióro kulkowe decydują się również osoby leworęczne, które podczas pisania wiecznym piórem mierzą się z problemem rozmazywania atramentu dłonią.

Pióro kulkowe jest łatwiejsze w obsłudze, nie wymaga bowiem napełniania tłoczka atramentem czy częstego zmieniania nabojów. Wkłady zmienia się stosunkowo rzadko, a pisanie nim sprawia dużo przyjemności.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Lifestyle Designers.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *