Lifestyle

Opieka nad starszymi osobami w Niemczech – całodobowa vs. doraźna

• Zakładki: 44


Chcesz sprawdzić się w roli opiekuna osób starszych w Niemczech? Przekonaj się, na jakie ogłoszenie odpowiedzieć: z opieką całodobową czy doraźną. Czym się różnią? Jakie zadania obejmują takie oferty? Poznaj odpowiedzi!

Całodobowa opieka nad seniorami w Niemczech

Najlepiej płatna, ale też pochłaniająca najwięcej czasu i najobfitsza w wyzwania jest praca opiekuna seniorów na pełny etat, a nawet więcej – przez całą dobę. Taka praca wymaga wprowadzenia się do domu osoby starszej, najczęściej do wydzielonego pokoju, w którym pracownik zyskuje nieco prywatności. Jeżeli jest to spowodowane złym stanem seniora, do zadań opiekuna będzie należało karmienie, mycie, zmienianie pieluchy, masowanie, aktywizowanie umysłowe lub fizyczne w ramach możliwości.

Warto jednak podkreślić, że czasem całodobowa opieka nad starszymi osobami i konieczność zamieszkania z seniorem wiąże się z poczuciem samotności lub lokalizacją domu na ustroju. Wówczas po prostu łatwiej jest być na miejscu cały czas.

Dorywcza opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Jeżeli nie czujesz się na siłach, by podjąć całodobową opiekę nad seniorem przez długi czas, możesz odpowiedzieć na ogłoszenie, w którym rodzina szuka opiekuna doraźnego, np. przychodzącego w konkretne dni lub na kilka godzin. Być może senior potrzebuje towarzystwa, kiedy bliscy wychodzą do pracy. A może nie potrafi zrobić sobie zakupów lub ugotować posiłku, więc będziesz potrzebny tylko do tego.

Są też rodziny, które zamieszczają ogłoszenia pracy sezonowej, czyli opieki nad seniorem np. w trakcie ich urlopu albo w czasie nieobecności stałego opiekuna.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Senior-vitae.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *