Lifestyle

Olej syntetyczny VALVOLINE 5W30 – co powinieneś o nim wiedzieć?

• Zakładki: 42


Produkt VALVOLINE 5W30 to olej stworzony na bazie w pełni syntetycznych komponentów. Dzięki swoim właściwościom przewyższa praktycznie wszystkie wymagania, jakie stawiają producenci samochodów. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się we wszystkich dostępnych na rynku modelach. Olej VALVOLINE 5W30 został wyprodukowany z myślą o silnikach najnowszej generacji, wykazujących zmniejszoną emisję spalin i pozwalających na rzadszą wymianę płynów eksploatacyjnych. 

VALVOLINE 5W30 – formuła FE

Olej VALVOLINE 5W30 najlepiej sprawdzi się w silnikach pojazdów z grupy Forda. Zalicza się do tzw. olejów lekkobieżnych (formuła FE), które ograniczają odkładanie się cząstek stałych i zanieczyszczeń w filtrach. Dzięki temu zdecydowanie wydłużają ich żywotność i pozwalają wydłużyć interwały pomiędzy kolejnymi serwisami. Oleje tego typu pozytywnie wpływają na zmniejszenie ilości produkowanych spalin i pozwalają osiągnąć znacznie niższe średnie spalanie. Wszystkie te aspekty wpływają na to, że jednostka napędowa wyposażona w olej VALVOLINE 5W30 jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego.

Olej VALVOLINE 5W30 – korzyści

Stosowanie oleju VALVOLINE 5W30 niesie za sobą szereg korzyści dla Twojej jednostki napędowej. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniano, pomaga utrzymać ją w czystości i pozwala na wydłużenie żywotności filtrów. Zapewnia lepsze smarowanie, również w skrajnych warunkach temperaturowych. Zastosowane w produkcji dodatki, znacznie wydłużają jego żywotność i wykazują działanie protekcyjne w stosunku do samego silnika. Zmniejszają tarcie powstające w wyniku przesuwania się tłoków, chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Oleje https://najlepszeoleje.pl/

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
99 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *