Lifestyle

Nowoczesna i praktyczna szafa do przedpokoju

• Zakładki: 80


Korytarz prawie w każdym mieszkaniu jest wąski i ma niedużą kubaturę. Taki metraż wymaga ustawienia mebli w odpowiedni sposób, tak aby były praktyczne, ale nie zajmowały za dużo miejsca. Warto zainteresować się szafą z drzwiami przesuwnymi, która pasuje idealnie do korytarzowej wnęki. Możesz zamówić taki mebel na wymiar, aby dopasować go jak najlepiej do pomieszczenia. To Tu zdecydujesz, ile ma mieć półek, szuflad i dodatków, np. koszy i organizerów. Odpowiednia organizacja wnętrza pomoże Ci w praktycznym ułożeniu butów i akcesoriów.

Jakie drzwi do szafy wnękowej?

Szafa w korytarzu może wyglądać bardzo atrakcyjnie, jeśli zostanie wyposażona w eleganckie drzwi przesuwne. U dobrego producenta zamówisz drzwi o wybranym przez siebie wypełnieniu i profilu. Do Ciebie także będzie należała o ilości drążków i wieszaków oraz ich układzie. Dzięki sprytnej organizacji wnętrza możesz zyskać sporo miejsca na buty, przybory do ich pielęgnacji oraz inne akcesoria domowe.

Klasyka czy awangarda?

Drzwi przesuwne klasyczne  do szafy korytarzowej mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wybór jest duży – np. drewno lub przypominające je do złudzenia bardzo modne płyty laminowane.  Jeśli dopasujesz je kolorystycznie do ścian i podłóg , zyskasz ciekawy efekt estetyczny. Natomiast drzwi wykonane z lacobeli – szkła barwionego lub ze szkła lustrzanego wprowadzą do wnętrza sporo świeżości i szczyptę ekstrawagancji. Pamiętaj, że szkło odbija światło, dlatego korytarz stanie się bardziej przestronny i nabierze aranżacyjnej lekkości.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indeco.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
97 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *