Rodzina

Najlepsza pościel dla niemowląt — czym powinna się charakteryzować?

• Zakładki: 77


Zarówno większa część dnia, jak i nocy to dla niemowląt pora snu. Wiemy dobrze, jak ważny jest sen dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci. Ważne jest zatem, by zadbać o wysoką jakość owego snu, na co wpływ ma między innymi odpowiednio dobrana pościel. Czym powinna się charakteryzować?

Wyposażenie łóżeczka dziecięcego

Jednym z etapów kompletowania wyprawki dla niemowląt jest wybranie pościeli do łóżeczka. Na nią powinna się składać kołderka, prześcieradło, poszewki i ochraniacze do łóżeczka. Każdy z tych elementów powinien charakteryzować się wysoką jakością i być całkowicie bezpieczny dla malucha. Nawet jeśli poszukujemy produktów takich jak pościel 135x100cm + 60x40cm, musimy wziąć pod uwagę jakość i kilka innych aspektów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla niemowląt?

Istnieje kilka ważnych aspektów, którym warto się przyjrzeć, wybierając idealną pościel dla niemowląt. Przede wszystkim jest to skład, w którym przeważać powinna bawełna. Jest ona najdelikatniejsza dla skóry dziecka. Kolejnym elementem jest wypełnienie. Zdecydowanie lepiej jest unikać pierza, które może uczulać najmłodszych. Zamiast tego wybierajmy wypełnienie antyalergiczne. Pod uwagę weźmy również wykończenie. Wystające elementy takie jak guziki mogą być dla dziecka niebezpieczne. Lepszą alternatywą będzie więc pościel zapinana na zakładkę lub delikatny i kryty suwak.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Sleepy Moon.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
92 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *