Rodzina

Kreatywne zabawy dla dzieci? Wykorzystaj artykuły plastyczne!

• Zakładki: 49


Zbliżają się wakacje, a to oznacza, że Twoje dziecko będzie teraz spędzało dużo więcej czasu w domu. Każdy szkrab będzie potrzebował w tym okresie jakiegoś zajęcia. O ile często dzieci same znajdują sobie pomysły na zabawę, czasem warto zorganizować im czas w nieco bardziej kreatywny sposób. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na kreatywne zabawy dla dzieci w domu, wykorzystaj nasze inspiracje! 

3 pomysły na zabawy plastyczne dla dzieci

Przygotowaliśmy dla Ciebie garść pomysłów, jak bawić się z dzieckiem z wykorzystaniem artykułów plastycznych. Na pewno macie w domu kredki, farby i kartony pozostałe z roku szkolnego. Artykuły plastyczne dla dzieci możesz wykorzystać do pomysłowej zabawy z dzieckiem!

Dekoracja domowych akcesoriów

Masz w domu doniczki lub wazony, którym przydałoby się odświeżenie? Dzieci uwielbiają ozdabiać to, co znajdą w domu. Wykorzystaj więc starą donicę lub wazon do pobudzenia ich kreatywności. Farby akwarelowe i plakatowe, kredki pastelowe, flamastry – wszystko to możecie wykorzystać do dekoracji. Dodaj do tego cekiny, brokat lub kolorowe naklejki, a Twoja pociecha będzie miała kreatywne zajęcie na parę godzin!

Ozdoby z bibuły

Bibułę możecie wykorzystać na setki sposobów! Farbowanie przedmiotów, wycinanie kolorowych pomponów, obrazki z bibuły czy projektowanie ubrań dla lalek to tylko kilka pomysłów na wykorzystanie bibuły!

Malowanie rękami

Malowanie rękami zamiast pędzlem to ogromna frajda dla dziecka. Malować możecie wszystko i po wszystkim – po kartonie, bloku rysunkowym, liściach, naczyniach albo własnoręcznie ulepionej figurce z gliny lub modeliny. Pamiętaj, że do tego celu będą potrzebne specjalne farby do malowania rękami!

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem smartkleks.pl.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
93 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *