Kosmetyki

Dbaj o urodę bez składników chemicznych – wybierz kosmetyki naturalne!

• Zakładki: 57


Stosowanie kosmetyków naturalnych niesie za sobą wiele zalet nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska naturalnego. Warto zrezygnować ze szkodliwych składników chemicznych i w ten sposób przyczynić się do walki o kondycję naszej Planety.

Kosmetyki naturalne w biodegradowalnych opakowaniach

Kupując naturalne kosmetyki, szczególną uwagę należy zwracać na skład INCI. Tylko czytając skład kosmetyków, możemy mieć pewność, że kupiony przez nas kosmetyk naprawdę jest naturalny. Coraz więcej producentów eko kosmetyków dba o środowisko naturalne także poprzez stosowanie biodegradowalnych opakowań.

Kolejnym krokiem do bycia eko jest więc wybieranie tylko i wyłącznie tych produktów, których opakowania nie przyczynią się do pogłębiania skażenia środowiska naturalnego. Do najpopularniejszych materiałów, z jakich robi się biodegradowalne opakowania należy karton. Produkowany z pulpy drzewnej karton można poddać recyklingowi, a nawet jeśli nie zostanie drugi raz przetworzony, karton rozkłada się nieporównywalnie szybciej niż plastik.

Ze względu na kartonowe opakowania warto więc zrezygnować z żelu pod prysznic, płynu do mycia rąk a nawet szamponu do włosów, zastępując ją mydłami naturalnymi. Wdzięczna będzie nie tylko nasza cera, ale również ekosystem.

Jeśli kupujemy płynne kosmetyki, warto wybierać te w szklanych butelkach. Niektóre opakowania do złudzenia przypominające plastik również mogą być wyprodukowane z odnawialnych materiałów. Bambus, skórki banana czy włókno konopne, a także wiele innych surowców wykorzystuje się do produkcji opakowań na kosmetyki, żywność i inne produkty, których używamy na co dzień.

Jak być eko? Naturalne kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Kosmetyki naturalne zbawiennie działają na naszą skórę, są obojętne dla środowiska i nigdy nie są testowane na zwierzętach. Większość kosmetyków naturalnych to kosmetyki wegetariańskie, coraz więcej producentów eko kosmetyków oferuje kosmetyki wegańskie.

Duży wybór, konkurencyjne ceny i przede wszystkim pielęgnacja całego ciała w rytmie z naturą przekonują nas, by zacząć stosować kosmetyki naturalne. Jeśli zastanawialiśmy się, jak być eko, wybór kosmetyków w opakowaniach biodegradowalnych będzie krokiem milowym do zmiany nawyków konsumenckich.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
219 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *