Lifestyle

Komplety garnków kuchennych – który z nich wybrać?

• Zakładki: 52


Najlepsi producenci oferują różnorodne komplety garnków kuchennych. Różnią się one nie tylko liczbą elementów, ale także wielkością i wykonaniem poszczególnych naczyń. Jak więc wybrać odpowiedni dla siebie zestaw garnków? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupujemy zestaw garnków – o tym trzeba pamiętać

Oglądając komplety garnków kuchennych od różnych producentów, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich właściwości. Garnki na kuchnię indukcyjną muszą mieć odpowiednie dno – obecnie coraz więcej garnków możemy wykorzystywać, gotując na tradycyjnej kuchni gazowej, na płycie ceramicznej, jak indukcyjnej. Wybierając zestaw, który będziemy myć w zmywarce, powinniśmy skupić się na garnkach ze stali nierdzewnej – w tym przypadku garnki ceramiczne będą poza naszym zasięgiem. Jeśli zaś planujemy piec potrawy w garnku, musimy wybrać zestaw bez plastikowych czy drewnianych uchwytów.

Wiemy już, jakie komplety garnków kuchennych będziemy oglądać – teraz dostosujemy liczbę elementów w zestawie, wielkość poszczególnych garnków oraz dołączone do zestawu patelnie i rondle. Ponadto zwróćmy uwagę na technologiczne rozwiązania – najlepsze garnki mają podwójne dno, które chroni nas przed przypalaniem się potraw, które musimy długi dusić czy gotować. Dzięki temu otrzymamy komplet, w którym z przyjemnością będziemy gotować wiele lat.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *