Lifestyle

Kantar z futerkiem czy bez?

• Zakładki: 52


Chcesz kupić koniowi kantar, ale nie wiesz, czy wybrać model klasyczny, czy może obszyty futerkiem? Przeczytaj poradnik i podejmij dobrą decyzję – najkorzystniejszą dla Twojego zwierzaka. Dowiedz się, do czego służy futerko.

Kantar z futerkiem dla konia skłonnego do podrażnień

Podstawowym i słusznym motywem do wybrania kantara z futerkiem zamiast modelu klasycznego jest dbałość o zdrowie konia. Tego typu kantary przeznaczone są dla zwierząt wrażliwych, podatnych na podrażnienia i ból. Miękkie futerko zapobiega obcieraniu skóry i wycieraniu futra. Stosuje się je np. u koni młodych, które dopiero uczą się chodzić w kantarze. Sprawdzą się także u koni starych, chorych i po urazach.

Dodatkowym powodem zakupu kantara z futrem może być kwestia estetyczna. Jeśli jeździsz z koniem na zawody lub wydarzenia jeździeckie, możesz chcieć wyróżnić go wyglądem. Ozdobna derka czy kantar z kolorowym futerkiem na pewno zwrócą uwagę uczestników eventu.

Jak wybrać kantar z futerkiem?

Jeśli zdecydujesz się na zakup, do wyboru będziesz miał kantar z pełnym podszyciem oraz model z futerkiem umieszczonym jedynie na nosie i za uszami, czyli w najwrażliwszych miejscach. Dobierz wersję do potrzeb zwierzęcia. Zwróć też uwagę na materiał wykonania (naturalne futro, np. owcze, lub sztuczne), grubość (grube futerko może powodować nadmierne pocenie), możliwość odczepienia (to ważne w kontekście prania futerka). Natomiast jeśli posiadasz już kantar dla konia, możesz dokupić same futrzane nakładki.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
150 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *