Zdrowie

Rzeczy, które mają wpływ na jakoś Twojego słuchu

• Zakładki: 423


Słuch to bardzo ważny zmysł człowieka. Trudno sobie wyobrazić, że nie jesteśmy w stanie usłyszeć głosu ukochanej osoby, czy ulubionej muzyki. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, by dbać o stan swojego słuchu. Jakie rzeczy najczęściej wpływają na jakość słyszenia?

Zbyt głośnie słuchanie muzyki

Wszyscy lubimy głośno słuchać ulubionej muzyki, jednakże często nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie może to wyrządzić szkody naszym uszom. Idealnie ustawiona głośność powinna wynosić od 85 do 80 decybeli. Jeżeli dźwięk jest głośniejszy i stosowany przez dłuższy czas, może to prowadzić do uszkodzenia, a nawet utraty słuchu.

Nagromadzenie woskowiny w uszach

Woskowina ma bardzo ważne zadanie, ponieważ nawilża skórę znajdującą się w uszach, chroni ją przed bakteriami, grzybami, wodą i owadami. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że nagromadzenie woskowiny może przyczynić się do występowania pewnych problemów ze słuchem. Ludzie, aby pozbyć się woskowiny najczęściej używają w tym celu patyczków kosmetycznych, co jest sporym błędem. Patyczki wpychają woskowinę do kanału słuchowego, przez co zagnieżdża się ona jeszcze głębiej. Może to powodować więcej uszkodzeń i negatywnie wpłynąć na jakość słuchu. W celu wyczyszczenia uszu warto wybrać się do specjalisty.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
504 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *