Lifestyle

Jakie akcesoria do wina kupić?

• Zakładki: 37


Dla wielu osób nie ma nic przyjemniejszego niż degustacja dobrego gatunkowo wina. Pamiętajmy jednak, że liczy się nie tylko smak trunku, ale także odpowiedni sposób jego spożywania. Dlatego też warto zaopatrzyć się w akcesoria do wina i mieć je pod ręką, gdy nadarzy się okazja na degustację. Jakie przybory na pewno nam się przydadzą?

Zestaw akcesoriów do wina

Gadżety do wina są czymś, co każdy miłośnik tego alkoholu powinien mieć w posiadaniu. Niektórym przyjemność może sprawiać sama czynność otwierania butelki, a do tego niezbędne są akcesoria do wina. Zestaw do wina powinien zawierać nie tylko przybory do otwierania, ale również do wygodnego serwowania oraz późniejszego spożywania alkoholu. Co musi się w nim znaleźć?

Korkociąg to oczywisty element, jaki znajdziemy w zestawie do wina. Bez niego bardzo trudno byłoby nam otworzyć jakąkolwiek butelkę. Warto wiedzieć, na rynku do wyboru mamy korkociąg motylkowy lub trybuszon. Kolejnym ważnym elementem jest zatyczka, która chroni wino przed zwietrzeniem po otwarciu i pozwala nam wypić niewielką ilość trunku. Na wygodne rozlewanie wina do kieliszków pozwala z kolei nalewak. Dzięki niemu nie musimy martwić się o wylanie alkoholu. Bardzo przydatne są pierścienie zakładane na szyjkę butelki. Ograniczają one spływanie kropel po butelce i jednocześnie skapywanie na stół. Miłośnikom wina z pewnością przyda się również obcinacz do szybkiego i wygodnego zdjęcia folii otaczającej korek i szyjkę butelki. Niekiedy w zestawach znajdziemy termometr czy specjalne podkładki. Nie da się ukryć, że dzięki tym akcesoriom spożywanie wina może stać się prawdziwą przyjemnością.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą caviste.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
119 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *