Rodzina

Jaką szafę wybrać do pokoju dziecięcego?

• Zakładki: 51


Pokój dziecięcy to miejsce, które powinno być nie tylko przytulne i piękne, ale także – a może przede wszystkim – bezpieczne. Jaką szafę wybrać, by spełniała wszystkie te kryteria? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Szafa do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie łatwe zadanie. Pociechy szybko rosną, trendy się zmieniają. Właśnie dlatego wybierając meble, warto postawić na te ponadczasowe i uniwersalne. Dlatego dobrym pomysłem będą szafy jednokolorowe, najczęściej białe. Świetnie pasują do pokoju niemowlaka i małego dziecka, ale sprawdzą się też w wieku szkolnym i nastoletnim. Z uwagi na fakt, że ma ona służyć przez wiele lat, jej wnętrze musi być także funkcjonalne. 

Doskonałym wyborem będą szafy do zabudowy z drzwiami przesuwnymi. Można je łatwo zablokować, dzięki czemu małe dziecko ich nie otworzy, są także stabilne, więc nie ma ryzyka, że szafa przewróci się. Wnętrze natomiast można łatwo dostosowywać do każdego etapu życia dziecka, zmieniając przestrzeń na pudełka z zabawkami w dodatkowe półki na ciuchy czy miejsce na wieszaki z ubraniami.

Kolejna duża zaleta takiego rozwiązania to możliwość zmiany drzwi do szafy w pokoju dziecięcym. Możesz od razu postawić na jednokolorowe rozwiązanie lub dla małego dziecka wybrać drzwi z radosną grafiką lub motywem pasującym do reszty pokoju. Po czasie front można łatwo zmienić, bez konieczności wymieniania całej szafy.

Czy szafa w pokoju dziecka jest potrzebna?

Oczywiście! Niezależnie od tego, ile lat ma Twoja pociecha, potrzebuje przestrzeni do przechowywania swoich rzeczy. Na początku to przede wszystkim wygodna dla rodzica, który może w pojemnej szafie schować wszystkie ubrania, poukładać buciki i przechowywać duże ilości zabawek. 

Z czasem Twoje dziecko będzie wymieniało zabawki na kolejne ciuchy, gry planszowe, akcesoria sportowe, jak strój do pływania czy baletu. Wraz z wiekiem dziecka gromadzimy naprawdę sporo rzeczy, a duża i pojemna szafa w pokoju dziecięcym pomaga w utrzymaniu porządku i odpowiednim przechowywaniu każdej z nich. Jeśli nie możesz się zdecydować, jaką szafę wybrać do pokoju dziecięcego, koniecznie odwiedź jeden z salonów lub stronę internetową producenta drzwi do szaf wnękowych do zabudowy – INDECO.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
262 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *