Moda

Jak wybrać buty na wesele?

• Zakładki: 63


Wybierasz się na wesele lub inne ważne przyjęcie w najbliższym czasie? Wybierz piękną sukienkę i dodatki. Wiemy, że jest to zadaniem często wymagającym wiele czasu i  trochę wysiłku, dlatego, by ułatwić Ci sprawę, podpowiadamy, jakie powinny być Twoje buty.

Wygoda podczas tańca

Wybierając obuwie na wesele lub imprezę kieruj się nie tylko ich wyglądem, ale też wygodą. Szpilki są piękne i wysmuklają sylwetkę, ale musisz zadać sobie pytanie, czy jesteś w stanie przetańczyć w nich całą noc? Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą drugiej pary butów, najlepiej takich na płaskim obcasie – mogą nimi być baleriny. Obawiasz się, że nowe będą Cię obcierać? Nie martw się, jest na to sposób – zapiętki do butów

Buty i sukienka

Twoje buty powinny być dopasowane do kreacji w której zamierzasz pójść, chociaż możesz postawić akcent na torebkę i to w jej kolorze dobrać odpowiednie obuwie. Podobnie może być z żakietem, bolerkiem, płaszczem czy kurtką. Oprócz tradycyjnych szpilek oraz balerinek zrobionych wyłącznie ze skóry do wybory masz również modele z pięknymi, różnokolorowymi kamieniami oraz szkiełkami. W nich na pewno przyciągniesz uwagę rodziny i przyjaciół.

Ciekawe obcasy

Zwróć uwagę na kolor podeszwy, a także obcasa. Nie każdy model posiada zwykły obcas dopasowany kolorystycznie do cholewki. Niektóre są nawet przezroczyste. Obecnie w modzie jest wyróżnienie obcasa za pomocą koloru, albo konstrukcji – projektanci prześcigają się w rzeźbieniu szpilek. Od kilku lat modne są szpilki na platformie. Obcas jest w nich wysoki, jednak platforma sprawia, że nie jest to mocno odczuwalne, ponadto stabilizuje ona stopę. 

Baw się dobrze

Piękne buty na wesele lub przyjęcie, na którym wiesz, ze będziesz dużo tańczyć, powinny być wygodne. Warto zabrać dwie pary, np. szpilki i baleriny, by móc zmienić obuwie na wysokim obcasie w przypadku dyskomfortu. W końcu idziesz tam po to, by dobrze się bawić.

Artykuł powstał przy pomocy firmy Cocine.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *