Rodzina

Co możesz zrobić, by poprawić relacje w związku?

• Zakładki: 61


Podczas pierwszych spotkań ze swoim partnerem na pewno czułaś iskrę, jednakże utrzymanie tego stanu wraz z rozwojem związku nie jest łatwe i wymaga obopólnej pracy. Mimo, że każdy związek jest inny, są pewne uniwersalne czynniki, mające wpływ na jakość naszych relacji. Co zatem robić, by utrzymać tę iskrę?

Zapytaj partnera o coś nowego

Komunikacja to prawdopodobnie najważniejszy czynnik, mający wpływ na jakość relacji w związku. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek związek, istniejący bez rozmowy. Warto zadawać partnerowi nowe pytania, wykazać zainteresowanie tym jak się czuje i co robi. Należy pamiętać, że komunikacja nie polega tylko na jednostronnym mówieniu, ale przede wszystkim na umiejętności słuchania.

Zorganizuj randkę

Współcześnie wszyscy prowadzimy bardzo szybki tryb życia. Mamy wiele obowiązków, a nasz harmonogram jest bardzo napięty. Należy jednak pamiętać, by znaleźć w tym wszystkim czas na wzmacnianie więzi w związku. Postaraj się przynajmniej raz w miesiącu zorganizować randkę z prawdziwego zdarzenia – bez telewizora, bez telefonów, bez Internetu.

Dziękuj

Związki, które trwają od lat bardzo często popadają w rutynę. Wykonywanie jakiejś czynności domowej, np. umycie naczyń jest traktowane jako standard. Warto jednak podziękować partnerowi za to co robi, czy nawet po prostu za to, że jest. Pokażesz w ten sposób jak wiele partner znaczy dla Ciebie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
229 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *