Lifestyle

Jak dbać o pióro wieczne — część 3: naprawa pióra

• Zakładki: 73


Jeśli decydujemy się na zakup pióra wiecznego, powinniśmy wiedzieć, jak dbać o nasz instrument piśmienniczy. Ważne jest nie tylko jego regularne czyszczenie, dobieranie właściwych nabojów czy przechowywanie w etui. Co, jeśli mimo naszej ostrożności któryś z elementów pióra zostanie uszkodzony? 

Naprawa pióra wiecznego

Możemy bardzo dbać o swoje pióro wieczne, ale nie zawsze jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć je przed zarysowaniem czy innym uszkodzeniem na skutek intensywnego użytkowania. Nie możemy także przewidzieć losowych wypadków, które mogą skutkować mechanicznym uszkodzeniem. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że wadliwe elementy możemy wymieniać. W wielu sklepach dostępne są akcesoria do piór takie jak stalówki, nasadki, a nawet korpusy. Wystarczy zamówić pasujący element i samodzielnie go wymienić. Pamiętajmy jednak, by robić to ostrożnie.

Innym rozwiązaniem jest poszukanie specjalisty, który nam pomoże. W dalszym ciągu istnieją bowiem punkty naprawy piór. Pracują w nich osoby dobrze znający się na wielu modelach piór różnych producentów. Zazwyczaj naprawa pióra wiecznego opłaca się jednak w przypadku uszkodzenia bardziej kosztownych egzemplarzy.

Jeśli będziemy dbać o nasz instrument piśmienniczy z uwzględnieniem regularnego czyszczenia, odpowiedniego przechowywania i dobierania pasujących nabojów, nie będziemy musieli martwić się o jego zniszczenie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym ldsklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
181 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *