Lifestyle

Jak dbać o pióro wieczne — część 2: prawidłowe przechowywanie pióra i dobieranie nabojów

• Zakładki: 73


W poprzedniej części poruszyliśmy temat dbania o pióro wieczne tak, by przyrząd ten mógł nam posłużyć jak najdłużej. Czyszczenie nie jest jedynym aspektem, o którym musimy pamiętać. Równie istotny jest prawidłowy sposób przechowywania oraz wybór dopasowanych nabojów z atramentem. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Jak przechowywać pióro i dobierać do niego naboje?

Wiemy już, że pióro jest delikatnym przyrządem piśmienniczym, dlatego też nie powinno niedbale leżeć w szufladzie czy na dnie plecaka. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zaopatrzenie się w etui do pióra. Futerał będzie chronić pióro przed zarysowaniem oraz przypadkowym otwarciem nakrętki i zniszczeniem stalówki. Dbajmy także o to, by nie narażać pióra na wstrząsy ani upadki.

Jeśli planujemy kupić naboje do naszego pióra, musimy zwrócić uwagę na producenta. Nie wszystkie naboje będą pasować do modelu pióra, które mamy. Spowodowane jest to odmiennymi końcówkami nabojów. Dzieje się tak dlatego, że producenci starają się na jak najdłużej związać ze sobą klienta i wypuszczają na rynek unikalne akcesoria. Musimy zwrócić na to uwagę, jeśli chcemy dobrać odpowiednie naboje do naszego pióra.

Dbanie o pióro wieczne nie jest skomplikowane. Wystarczy, że będziemy trzymać się kilku podstawowych zasad, a nasz przyrząd piśmienniczy będzie nam towarzyszyć naprawdę długo.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym ldsklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
245 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *