Lifestyle

Jak dbać o garnki na indukcję?

• Zakładki: 43


Płyty indukcyjne pojawiają się w coraz większej ilości domów i nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zalety tego rodzaju kuchni. Decyzja o zainstalowaniu indukcji wiąże się z zakupem zestawu odpowiednich garnków i patelni. Jak powinniśmy dbać o te naczynia, by móc z nich jak najdłużej korzystać?

Pielęgnacja garnków indukcyjnych

Płyty indukcyjne już jakiś czas temu podbiły serca zarówno profesjonalnych kucharzy, jak i amatorów gotowania. Użytkowanie ich niesie za sobą wiele korzyści, które dostrzega coraz więcej osób. Musimy jednak pamiętać, że do gotowania na płycie będą nam potrzebne specjalne naczynia. Nieważne czy będą to srebrne, białe czy czarne garnki na indukcję. O nie, jak i o patelnie przeznaczone na indukcję musimy zadbać w ten sam sposób.

Zaraz po zakupie nowych naczyń konieczne jest ich dokładne umycie z użyciem delikatnej gąbki oraz płynu. Garnki do indukcji najlepiej myć pod ciepłą lub letnią wodą. Zimna woda sprawia, że musimy nieco mocniej trzeć powłokę, która może się znacznie szybciej zniszczyć. Unikać powinniśmy także szorstkich gąbek, które szybko uszkodzą powierzchnię naszego garnka lub patelni. By nie niszczyć dna garnków, używajmy małej lub średniej mocy grzania. Co więcej, nie powinniśmy zostawiać pustych naczyń na płycie. W takich sytuacjach całe ciepło skupia się na garnku lub patelni, co prowadzi do ich uszkodzenia. Jeśli weźmiemy pod uwagę kilka tych wskazówek, nasza przygoda z płytą indukcyjną zacznie się bezproblemowo.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
130 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *