Lifestyle

Gdzie można pływać w morzu w czerwcu?

• Zakładki: 44


Większość osób, wybierając się nad morze, liczy na to, że woda będzie wystarczająca ciepła na komfortową kąpiel. Gdzie w czerwcu będą odpowiednie warunki? Czy warto w tym miesiącu planować swój urlop, a może lepiej poczekać do wakacji?

Temperatura wody w czerwcu w Europie

Bałtyk w czerwcu raczej odpada, jeśli myślimy o pływaniu. Woda jest wtedy zdecydowanie za zimna na kąpiele, chyba że czerwiec jest wyjątkowo ciepłym miesiącem i wysokie temperatury utrzymują się przez kilkanaście dni. O wiele lepszym kierunkiem jest Morze Śródziemne i praktycznie każda nadmorska miejscowość wypoczynkowa w tym regionie będzie odpowiednia. Jak można sprawdzić na https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/chorwacja/, w popularnej Chorwacji woda ma przynajmniej 23-24 stopnie, podobne warunki panują we Włoszech, Grecji, Czarnogórze, Hiszpanii. Dość chłodna może się za to okazać woda w Portugalii, bo tutejsze plaże nie leżą nad Morzem Śródziemnym, tylko nad Atlantykiem.

Temperatura wody w czerwcu w Afryce?

W Egipcie warunki do pływania są idealne – woda zdążyła się już wystarczająco nagrzać, a temperatury powietrza są na tyle wysokie, że po wyjściu z morza nie odczuwa się żadnego dyskomfortu. W afrykańskich kurortach nad Morzem Śródziemnym, między innymi w Tunezji, też da się przyjemnie spędzić urlop nad morzem, bo woda ma około 24 stopnie i z każdym dniem staje się coraz cieplejsza. Jeszcze większy komfort pod tym względem panuje na Seszelach i Zanzibarze, popularnych wśród turystów wyspach. W Tanzanii i Kenii jest równie ciepło, natomiast w RPA pogoda jest wyraźnie gorsza – bywa dość chłodno, nawet deszczowo, choć woda w morzu ma około 22 stopni.

Temperatura wody w Azji w czerwcu

Na temperaturę wody na pewno nie ma na co narzekać, bo w niektórych miejscach przekracza ona 30 stopni. Problem w tym, że gorąco jest również na dworze, i to bardzo, bo na letnie miesiące przypada pora deszczowa. Nie wszystkim to jednak przeszkadza, dlatego nie trzeba koniecznie rezygnować z czerwcowego wyjazdu do Azji Południowo-Wschodniej, wystarczy odpowiednie przygotowanie do nietypowych warunków. Dobrym pomysłem będzie na przykład Tajlandia, Bali, Wietnam, Sri Lanka, Malediwy.

Temperatura wody na Bliskim Wschodzie w znanych kurortach

Ciepło, ale bez deszczu, jest w innej części Azji, na Bliskim Wschodzie. W czerwcu śmiało można tu przyjechać na urlop bez strachu, że niekorzystna pogoda zepsuje zabawę – woda ma około 30 stopni albo więcej. Wielu turystów wybiera Ejlat w Izraelu, interesującą opcją będą także wakacje w Omanie. Z pięknych, nadmorskich kurortów znane są Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz sąsiedni Katar.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
104 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *