Lifestyle

Frotte na metry czy belki? Jak i gdzie kupować dzianiny?

• Zakładki: 82


Nie jest tajemnicą fakt, że materiały wybierane do szycia ubrań wpływają na jakość oraz wytrzymałość odzieży. Dzianiny obecnie możemy dostać zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, a konkurencja jest naprawdę duża. Dlatego też znalezienie ofert nie stanowi trudności. Czym się kierować, żeby zaopatrzyć się w najlepsze materiały? Może zamawiać je bezpośrednio od producenta?

Dzianiny i tkaniny od producenta

Wiele zakładów krawieckich decyduje się na współpracę z producentami dzianin oraz tkanin. Dzięki temu mają zapewnioną regularną dostawę materiałów do szycia. Wbrew pozorom znalezienie dobrej dziewiarni nie jest tak łatwe, jak można się spodziewać. Warto zwrócić uwagę na to, czy producent posiada nowoczesne zaplecze produkcyjne. Dotyczy to przede wszystkim parku maszyn oraz technologii produkcji. Dużym plusem zamawiania materiałów prosto od producentów jest ogromny wybór rodzajów, wzorów i kolorów oraz ich dostępność Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają przede wszystkim firmy zajmujące się szyciem odzieży. Dodatkowo warto sprawdzić, czy dana dziewiarnia nie zajmuje się sprzedażą detaliczną.

Materiały do szycia w sklepach internetowych

Czy warto kupować dzianiny oraz tkaniny w sklepach internetowych? Jak najbardziej! Jeśli planujemy uszyć sobie sukienkę, wykonać czapki dla swoich bliskich czy stworzyć nowe zasłony do salonu zakupy online to idealne rozwiązanie i jednocześnie oszczędność czasu. Co więcej, w sieci możemy od razu porównać ceny materiałów w różnych sklepach, szukać oryginalnych wzorów, a także kupić dzianiny takie jak frotte na metry i wiele więcej. Nie bez znaczenia jest też wygoda, jaką zapewniają nam takie zakupy.

Bezpieczne materiały

Jeśli planujemy wykorzystać zakupione dzianiny bądź tkaniny do uszycia ubrań dla dzieci, musimy zwrócić uwagę na to, czy materiały spełniają wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa. Mówi nam o tym między innymi certyfikat OEKO-TEX oraz „Bezpieczny dla dziecka”. Skóra naszych milusińskich jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego maluchy powinny otaczać się materiałami wybranymi z największą ostrożnością. Bardzo ważnym odznaczeniem jest również certyfikat „Przyjazny dla człowieka”. Są nimi oznaczane wyłącznie wyroby, które spełniają bardzo rygorystyczne wymogi ekologiczne i są wytwarzane zgodnie z przepisami prawnymi dotyczącymi higieny środowiska pracy.

Zakup materiałów do szycia może nie być łatwy dla osób początkujących. Jednak jeśli zwrócimy uwagę na kilka szczegółów, nie powinniśmy mieć większego problemu z dokonaniem wyboru.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem dzianin Color Invest z Łodzi.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
142 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *