Lifestyle

Czym zastąpić kawę i nie tracić energii? Oto zdrowsze alternatywy!

• Zakładki: 430


Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez espresso czy kawy w każdej innej postaci. Dla niektórych to wręcz poranny rytuał. Faktem jest, że kawa dostarcza nam energii na resztę dnia, ale nie jest jedynym jej źródłem. Na rynku pojawia się coraz więcej zamienników kawy mających znacznie lepsze właściwości. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Yerba Mate

Yerba Mate jest napojem sporządzonym z wysuszonych liści i łodyżek ostrokrzewu paragwajskiego. Gotowy napar silnie pobudza dzięki wysokiej zawartości kofeiny. Co ciekawe, działa także wspomagająco na metabolizm, a tym samym pomaga przy odchudzaniu. Poprawia trawienie, pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, a nawet chroni komórki organizmu przed działaniem wolnych rodników.

Zielona herbata

W zielonej herbacie możemy znaleźć duże ilości teiny, czyli substancji niewiele różniącej się od kofeiny pod względem chemicznym. Mimo to teina ma znacznie łagodniejsze i dłuższe działanie. Warto dodać, że zielona herbata to bogate źródło polifenoli zmniejszających ryzyko zachorowania na nowotwory lub choroby układu krążenia. Obecność antyoksydantów wpływa na opóźnienie procesów starzenia. Wielu może również ucieszyć fakt, że zielona herbata oczyszcza z toksyn, wzmacnia układ odpornościowy i przyspiesza metabolizm.

Zielona kawa

Czasami na półkach sklepowych możemy znaleźć taki produkt jak zielona kawa. Niektórzy mogą uznać ją za wynalazek, ale tak naprawdę to kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Dzięki temu ma znacznie łagodniejszy smak, choć bywa gorzka. Zieloną kawę zwykło się kojarzyć ze wspomaganiem odchudzania. Trzeba wiedzieć, że zawiera ona kwas chlorogenowy, który jest odpowiedzialny za zmniejszenie wchłaniania cukrów oraz niwelowanie uczucia głodu. Dobrym pomysłem będzie włączenie jej do diety odchudzającej.

Obecnie na rynku zdrowsze zamienniki kawy można znaleźć bez trudu. Większość z nim ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości, na które także warto zwrócić uwagę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
660 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *