Lifestyle

Czym wyróżniają się sztućce platerowane? O tym, dla kogo będą one najlepszym wyborem, opowiadają eksperci z firmy Gerlach

• Zakładki: 48


Osoby, które planują zakup nowych, wysokiej jakości sztućców, najczęściej zastanawiają się między sztućcami srebrnymi a tymi wykonanymi ze stali nierdzewnej. Warto również rozważyć zakup sztućców platerowanych. Czym się one wyróżniają i kiedy będą najlepszym wyborem?

Sztućce platerowane – stylowe i wytrzymałe sztućce wysokiej jakości

Sztućce platerowane, czyli posrebrzane (lub pozłacane) to doskonały wybór, jeśli zależy nam na sztućcach najwyższej jakości, które na stole zawsze będą prezentowały się perfekcyjnie. W przeciwieństwie do srebrnych odpowiedników są one znacznie lżejsze, a więc wygodniej się nimi je. Są również dużo tańsze. Nie bez znaczenia jest również ich większa trwałość – są one bardziej odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych niż sztućce w całości wykonane ze srebra.

Należy jednak pamiętać, że srebrna powłoka wymaga od nas traktowania ich podobnie, jak srebrnych kompletów sztućców. Sztućce platerowane musimy więc myć ręcznie, a następnie dokładnie osuszać miękką ściereczką. Przechowywać należy je w suchym i ciemnym miejscu, a raz na jakiś czas wymagają one polerowania. Dzięki takim zabiegom sztućce platerowane nie będę ciemnieć i rdzewieć – będziemy więc latami cieszyć się ich niepowtarzalnym designem i prozdrowotnymi właściwościami, jakie wykazuje szlachetny metal, srebro.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *