Lifestyle

Czy warto wziąć dodatkowe lekcje jazdy?

• Zakładki: 35


Jazdy doszkalające to typ zajęć, podczas których możemy wraz z instruktorem poruszać się na drogach. Ta opcja przyda się zarówno początkującym na drogach, jak i wieloletnim kierowcom. Czy warto brać pod uwagę takie lekcje?

Prawo jazdy – ile godzin trwa jeżdżenie?

Kurs prawa jazdy według wymagań komisji egzaminacyjnej powinien zawierać 30 godzin za kierownicą. To dość sporo czasu, aby zapoznać się dobrze z samochodem, rozróżniać konkretne czynności oraz nauczyć się wszelkich manewrów. Jednak równocześnie to zbyt krótko, aby poczuć się pewnie na drodze.

Podczas 30 godzin przyszły kierowca powinien także nauczyć się poruszać po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego, parkować oraz nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu i pieszych. Wtedy też instruktor może wskazać newralgiczne punkty, nad którymi kursant powinien jeszcze popracować.

Jazdy doszkalające – kto może z nich skorzystać?

Dodatkowe godziny jazd można dokupić właściwie zawsze. Kto może z nich skorzystać?

  • Kursanci – często zdarza się, że przyszły kierowca nie do końca czuje się pewnie, przez co potrzebuje jazd doszkalających.
  • Osoby podchodzące do egzaminu któryś raz – często nie udaje się zdać prawa jazdy za pierwszym razem. Wtedy warto podszkolić się w prowadzeniu samochodu. Takie usługi oferuje m.in. szkoła jazdy Wałbrzych.
  • Każdy kierowca – osoby posiadające prawo jazdy od wielu lat czasami mają kilkuletnią przerwę w kierowaniu pojazdem lub chcą być na bieżąco z przepisami ruchu drogowego, wtedy również warto wziąć pod uwagę dodatkowe jazdy doszkalające.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Szkoła Jazdy Grzegorza Drzewieckiego.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *