Lifestyle

Czy nauka języka angielskiego raz w tygodniu ma sens?

• Zakładki: 29


Czy nauka języka angielskiego raz w tygodniu ma sens? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego. Wiele mówi się o tym, że nauka języka obcego wymaga systematycznej, codziennej pracy. Jeśli jednak nie zależy nam na bardzo szybkich postępach, a na nieustannym kontakcie z językiem i poprawie kompetencji językowych, nauka języka angielskiego raz w tygodniu pozwoli nam osiągnąć te cele. W niniejszym artykule omówimy korzyści płynące z regularnej nauki języka angielskiego oraz sposoby na skuteczną realizację tego celu.

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego raz w tygodniu?

Wybierając kurs angielskiego raz w tygodniu musimy pamiętać, że efekty nauki będą zależne nie tylko od naszego zaangażowania w same zajęcia, a przede wszystkim od naszej samodzielnej pracy poza nimi.    Warto wybrać kurs prowadzony przez doświadczonego lektora, który zadba o ty, byśmy maksymalnie wykorzystali czas zajęć i dodatkowo przygotuje dla nas zadania domowe, które pozwolą na utrwalenie i poszerzenie słownictwa i gramatyki omawianych podczas zajęć.  Nie musimy więc poświęcać własnego czasu na wyszukanie odpowiednich zadań i  materiałów. Lektor przygotuje ćwiczenia dostosowane do naszego poziomu zaawansowania i umiejętności. 

Dla wzmocnienia efektów nauki warto również zadbać o jak największy kontakt z językiem angielskim na co dzień: oglądać filmy z napisami, słuchać piosenek , podcastów. 

Czy nauka języka angielskiego raz w tygodniu może przynieść trwałe rezultaty?

Nauka języka angielskiego raz w tygodniu może przynieść trwałe rezultaty, jeśli jest odpowiednio zaplanowana i prowadzona. Jeśli zajęcia odbywają się z mniejszą intensywnością warto wybrać zajęcia indywidualne lub w małej grupie. Im mniejsza grupa, tym więcej czasu poświęci nam lektor, będziemy mieli więcej możliwości aktywnego udziału w zajęciach i więcej okazji do mówienia w języku angielskim.   Metodycy nie polecają nauki z małą intensywnością osobom początkującym, które chcą uczyć się samodzielnie. Bez wsparcia lektora i interakcji z innymi uczestnikami nasza motywacja do nauki będzie spadać. Tym bardziej, że przy bardzo małej intensywności efekty nauki przychodzą powoli i nie możemy liczyć na szybki spektakularny efekt.  Jeśli jednak nie rozpoczynamy nauki języka od podstaw i chcemy dalej rozwijać swoje umiejętności językowe a nie możemy poświęcić na naukę więcej czasu – zajęcia raz w tygodniu będą dobrym rozwiązaniem. Nie robiąc przerwy w nauce, mamy nadal kontakt z językiem –  nie tracimy nabytych wcześniej umiejętności i znajomości słownictwa i gramatyki. 

Jak zmotywować się do nauki języka angielskiego raz w tygodniu?

Aby zmotywować się do nauki języka angielskiego raz w tygodniu, warto ustalić sobie konkretny cel i określić czas, w którym chcemy go osiągnąć. Można np. zaplanować, że w ciągu miesiąca nauczymy się nowych słówek lub poprawimy swoje umiejętności gramatyczne. Ustalając sobie cele i planując ich realizację, możemy skutecznie motywować się do nauki angielskiego. Dodatkowo warto znaleźć odpowiednie materiały edukacyjne, takie jak kursy online lub aplikacje mobilne, które pomogą nam w osiągnięciu postawionego celu.

Nauka języka angielskiego raz w tygodniu ma sens, jeśli jest odpowiednio zaplanowana.. Może to być skuteczny sposób na uczenie się języka angielskiego, jeśli 

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
136 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *