Moda

Casual basic — dlaczego warto mieć w szafie basicowe ubrania?

• Zakładki: 450


Moda niejedno ma oblicze i na pewno każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Różnorodność stylów sprawia, że każdy znajdzie coś, co odzwierciedla jego charakter i upodobania. Mimo wszystko warto mieć w szafie także ubrania bazowe, czyli takie, które będą pasować do nie tylko do jednej czy dwóch stylizacji. Odzież w stylu casual basic, bo o niej mowa, staje się z roku na rok coraz popularniejsza. Jak ją nosić i w które elementy garderoby warto się zaopatrzyć?

Czym są ubrania basic?

Niektórzy na pewno choć raz spotkali się z terminem „ubrania basicowe”. Są to ubrania podstawowe, czyli mające klasyczny krój, stonowaną stylistykę i oszczędne zdobienia. Nie ma tu miejsca na krzykliwe printy czy przykuwające uwagę kolory. Moda na te motywy może przeminąć, a bluzka lub spodnie trafią na dno szafy. Ubrania basic to takie kolory jak biel, czerń i granat, czyli barwy uniwersalne. Miłośnicy basicowej odzieży częściej stawiają także na naturalne materiały typu bawełna lub jedwab.

Fenomen basicowej odzieży

Skąd tak duże zainteresowanie basicowymi ubraniami? Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że nie ma w nich nic odkrywczego. Dla niektórych mogą być nudne i mało oryginalne, ale to właśnie prostota i uniwersalność stanowią ich największe zalety. Odzież w stylu basic to swego rodzaju baza, na podstawie której możemy tworzyć mnóstwo różnorodnych i zupełnie innych stylizacji. Przykładem może być zwykła biała koszulka. Jeśli zestawimy ją z klasycznymi czarnymi spodniami i żakietem, uzyskamy niewymuszony elegancki outfit. Dobierając do takiej koszulki spódniczkę i kolorowy kardigan, zyskujemy natomiast look idealny na spotkanie ze znajomymi lub zakupy w galerii.

Moda jest po to, by się nią bawić. Wiele osób dzięki niej może wyrazić siebie i to, co czuje. Nawet tak podstawowa odzież, jak ubrania basic mogą stanowić element, z którego pomocą uzyskamy oryginalną i przykuwająca uwagę stylizację.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
546 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *