Rodzina

Bawełniany czy bambusowy koc dla niemowlaka?

• Zakładki: 46


Kocyk dla niemowlęcia to podstawowy element dziecięcej wyprawki. Wybór takiego kocyka rodzi jednak wiele pytań – jaki materiał będzie najlepszy, jakich unikać, a jakie najlepiej wybrać? Dziś bierzemy pod lupę dwa popularne materiały na koc dla niemowlaka – bawełnę i bambus. 

Bambusowe kocyki dla dziecka na cały rok

Koc bambusowy dla dziecka to koc całoroczny, z właściwościami termoregulacyjnymi i antyalergicznymi. Materiały bambusowe w kocykach mają takie cechy, jak:

  • chłonność i pochłanianie wilgoci – bambus chłonie wodę do 60% lepiej od bawełny, szybko schnie,
  • działanie antybakteryjne,
  • właściwości antystatyczne,
  • przeciwalergiczność – bambus nie wchłania kurzu, roztoczy ani innych alergenów.

Miękkie kocyki bawełniane dla niemowlęcia

Koce bawełniane dla dzieci są bardzo przyjemne w dotyku, miękkie i odpowiednie dla wrażliwej skóry niemowląt. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu zapobiegają przegrzaniu w letnie upały. Ważne, aby pamiętać, że bawełna bawełnie nierówna i wybierać kocyki wysokiej jakości z bawełny organicznej, które będą bardziej przyjazne alergikom i bezpieczne dla skóry. Jeśli zależy nam na właściwościach antybakteryjnych, lepsze będą kocyki bambusowe. Oba materiały są przewiewne i mają właściwości termoregulacyjne, sprawdzą się więc zarówno w upały, jak i w chłodne dni. Bawełniane i bambusowe koce są przyjemne w dotyku, choć bambus ma nieco bardziej miękkie włókna. Bawełna z kolei ma lepszą trwałość. Ostateczny wybór zależy od Twoich preferencji, ale oba materiały zdecydowanie są godne uwagi.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z artykułami premium dla dzieci KajtkoweLove.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
175 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *