Zdrowie

3 metody na schudnięcie, które naprawdę działają

• Zakładki: 49


Wbrew opiniom osób opowiadających się za wyższością jakiejś diety nad innymi istnieje tylko jeden sposób na zrzucenie wagi. Jest nim bycie w deficycie kalorycznym, czyli zużywanie większej ilości energii od energii dostarczanej. By to osiągnąć, masz do dyspozycji trzy metody.

Metoda 1: zmniejszenie spożycia kalorii

Aby schudnąć, nie musisz wcale chodzić na siłownię, ćwiczyć w domu ani w ogóle zwiększać ruchu. Oczywiście to bardzo korzystne dla zdrowia i sylwetki, lecz nie wymagane. Zmniejszoną ilość energii możesz osiągnąć poprzez ograniczenie kalorii (z posiłków). Za pomocą kalkulatora internetowego oblicz wyjściową wartość CPM, czyli całkowitej przemiany materii. Od wyniku odejmij nie więcej niż 200 kcal, aby nie zaszkodzić zdrowiu i nie stracić siły do wykonywania codziennych czynności. Celem zapobiegnięcia głodowi sięgaj po produkty o dużej objętości i niskiej kaloryczności (warzywa, owoce) oraz sycące (białko). Podkręć metabolizm poprzez pikantne przyprawy, przyjmowanie odpowiedniej ilości wody, suplementy na odchudzanie.

Metoda 2: zwiększenie wydatku energii

Jeżeli kochasz jeść i nie chcesz ograniczać spożywanych kalorii bądź nie potrafisz ich liczyć, będziesz musiał zwiększyć ilość ruchu na co dzień, by ostatecznie osiągnąć deficyt energii dostarczanej z pożywienia. W takim wypadku zapisz się na zajęcia sportowe lub ćwicz w domu. Minimum ustalone przez WHO to 150 minut tygodniowo, co daje pięć treningów po 30 minut lub trzy po 50 minut. By schudnąć, powinieneś podnieść tę wartość do 300 minut.

Metoda 3: 2 w 1

Ostatnią metodą jest połączenie obniżenia kaloryczności ze zwiększeniem ruchu. Tu szczególnie ważne jest niewielkie obniżenie kaloryczności, np. o 100 kcal, aby nie wygenerować zbyt dużego deficytu. Bardzo duży deficyt daje efekt szybko, natomiast jest niebezpieczny dla zdrowia i w większości przypadków kończy się odrobieniem kilogramów, a nawet zwiększeniem ich względem momentu rozpoczęcia odchudzania.

Pamiętaj! Jeżeli nie jesteś czegokolwiek pewien, udaj się do dietetyka.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pharmavita.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *