Moda

3 elementy odzieży jeździeckiej na jesień

• Zakładki: 67


Jakich elementów garderoby jeździeckiej nie może zabraknąć w Twojej szafie? Sprawdź, co warto kupić, by przygotować się na jesień 2022. Wyposaż się w odzież jeździecką wygodną, zapewniającą komfort termiczny, oddychającą i estetyczną. Zapraszamy!

Bluza do jazdy konnej

Jednym z najpopularniejszych elementów stroju jeździeckiego na jesień jest bluza. To świetne ubranie na dni chłodne i wietrzne, ale bezdeszczowe. Dopasowana do ciała i zakładana przez głowę bluza nie powoduje ryzyka zahaczenia o elementy rzędu końskiego, a w efekcie upadku z konia. Warto wybrać bluzę z asortymentu marki jeździeckiej, np. Spooks, gdyż gwarantuje najwyższą jakość materiału. Jest ciepła, jednakże przepuszcza powietrze, ma kieszenie z zamkiem i kaptur ze ściągaczami.

Kamizelka jeździecka – bezrękawnik na jesień

Kolejne ubranie wprost stworzone do jesiennych warunków pogodowych to kamizelka jeździecka bądź też bezrękawnik na konie. Sprawdza się w dniach szczególnie chłodnych, gdy sama bluzka z długim rękawem ani nawet bluza nie wystarczą. Kamizelka jeździecka chroni przed deszczem, wiatrem. Wartym uwagi modelem jest bezrękawnik z podwyższonym kołnierzem wyściełanym polarem.

Komin na konie

Jak nie przewiać szyi w trakcie jazdy konnej jesienią, a równocześnie zachować swobodę ruchu głowy i wyeliminować ryzyko zahaczenia o coś długim szalikiem? Odpowiedzią jest komin, czyli ocieplany szal w formie okręgu, który zakłada się przez głowę. Jest na tyle luźny, że nie przeszkadza w obracaniu głowy, i na tyle ciepły – np. podszyty barankiem – że nie trzeba stosować dodatkowych apaszek, chustek, szalików.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
165 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *