panele fotowoltaiczne

Miszmasz dla każdego, czyli dział, w którym rozmawiamy o wszystkim, na co mamy ochotę.
Awatar użytkownika
mirod1980
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2022, 22:18

panele fotowoltaiczne

Post autor: mirod1980 »

Czy ktoś z Was zdecydował się na takie instalacje jak panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, rekuperację i inne tego typu rzeczy, które mają za zadanie przynosić jakieś oszczędności na rachunkach? Jak sobie chwalicie takie instalacje? Jesteście z nich zadowoleni? Zdecydowalibyście się na nie po raz drugi? Czy raczej nie? Jesteście w stanie podzielić się doświadczeniem?
jjustinaa88

Re: panele fotowoltaiczne

Post autor: jjustinaa88 »

Zanim się na coś zdecydujecie, warto wiedzieć, że wskazówką będzie na przykład to, jak obliczyć moc paneli fotowoltaicznych , żeby kupić coś odpowiedniego. I ja też w tym względzie sporo mam do powiedzenia, niemniej jednak każdy ma coś innego i ja mam nadzieję, że to się uda. Wiecie, że jednak kupię coś, co jest ważne i wartościowe.
jakzapoamnieć

Re: panele fotowoltaiczne

Post autor: jakzapoamnieć »

U mnie sporym rozwiązaniem będzie podsumowanie rezygnowania z własnej opcji i działania. Dla mnie naprawdę fajną możliwością jest coś takiego, jak terma podgrzewacz wody , bo pod wieloma względami jestem pewna, że to jest coś sensownego. I co wy na to?
Kondzio

Re: panele fotowoltaiczne

Post autor: Kondzio »

Posiadam panele już jakiś czas i uważam, że pomimo inicjalnych kosztów instalacji, fotowoltaika stanowi długoterminową inwestycję, ponieważ panele słoneczne są trwałe i wymagają minimalnej konserwacji. Znacznie obniżyły mi się rachunki za energię elektryczną. Dodatkowo korzystanie z energii słonecznej jest przyjazne dla środowiska. Z mojego doświadczenia polecam Wam firmę SIB z Bielska-Białej.
K0nrad

Re: panele fotowoltaiczne

Post autor: K0nrad »

Zdecydowałem się na instalację paneli fotowoltaicznych dwa lata temu. Na początku byłem trochę sceptyczny, ale teraz jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Fotowoltaika rzeczywiście przyniosła nam oszczędności na rachunkach, zwłaszcza jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej. Widzę, że nasze rachunki są niższe, co na pewno jest dla nas korzystne.

Co do samej instalacji, muszę przyznać, że było to dość łatwe i szybkie. Fachowcy z firmy SIB zajęli się wszystkim, od montażu paneli po podłączenie do systemu. Nie mieliśmy większych problemów z eksploatacją, panele działają sprawnie.
ariell

Re: panele fotowoltaiczne

Post autor: ariell »

A czy macie może jakieś doświadczenie z firmą ecoabm.pl? Tak pytam, ponieważ zauważyłam, że można tam dostać różnych popularnych marek typu Pylontech artykuły do budowy systemów fotowoltaicznych? Czy faktycznie można u nich kupić dobre i niezawodne artykuły? Pytam, ponieważ chcemy u siebie też założyć fotowoltaikę.
ODPOWIEDZ