Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Miszmasz dla każdego, czyli dział, w którym rozmawiamy o wszystkim, na co mamy ochotę.
Awatar użytkownika
Zoja73
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2021, 16:39

Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: Zoja73 »

Czy jeśli zdecydowałam się na rekuperację, to czy również klimatyzacja przyda mi się w domu? O co w tym chodzi tak dokładnie? Bo skoro rekuperacja pozwala obniżyć temepraturę w domu, to może klimatyzacja nie będzie mi już potrzebna? A może lepiej zdecydować się na samą klimatyzację a rekuperację sobie odpuścić? Może mi ktoś coś doradzić w tym zakresie?
Awatar użytkownika
kastor-99
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2022, 6:56

Re: Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: kastor-99 »

O co chodzi z klimatyzacją w domu z rekuperacją? Rekuperacja sama z siebie nie chłodzi. Owszem, nawiewane do pomieszczeń powietrze latem, mierzone tuż przy punkcie nawiewnym, ma niższą temperaturę niż powietrze na zewnątrz, jednak nie zdoła ono wpłynąć na obniżenie temperatury w pomieszczeniach do komfortowego poziomu powiedzmy 23oC. Nawet zamontowany gruntowy wymiennik ciepła (GWC), który dodatkowo chłodzi nawiewane powietrze, sprawi zaledwie, że komfortowo niska temperatura latem utrzyma się dłużej jedynie na dolnej kondygnacji, ale klimy nie zastąpi. Dlatego rekuperator z klimatyzacją to najlepsze rozwiązanie. Przyjdzie taki dzień, kiedy ściany nagrzeją się już dostatecznie mocno, a możliwości izolacyjności ścian nie wystarczą. Szczególnie jak na zewnątrz temperatura przekroczy 35o C.
Marcin

Re: Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: Marcin »

Też uważam, że rekuperacja z klimatyzacją jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli masz większy budżet i zależy Ci na maksymalnym komforcie termicznym i jakości powietrza, możesz zdecydować się na oba systemy.
muvikaa

Re: Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: muvikaa »

Jako laik w budowie domu, sprawdzam najróżniejsze opcje i jak na razie dla mnie to jest problemem, żeby sobie co nieco dopowiedzieć. Dlatego czekam na rozwiązanie, czy podgrzewacze wody będą dla nas jakieś interesujące w sieci. Może coś poradzicie ogólnie?
Zdziś

Re: Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: Zdziś »

Wielu ludzi obawia się kosztów związanych z montażem rekuperacji. Jednak na dłuższą metę, system ten pozwala na spore oszczędności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://ansel.pl/rekuperacja i warto zainwestować w jakość powietrza w naszych domach.
versusa

Re: Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: versusa »

Interesuje mnie klimatyzacja ścienna noxa do domu i do firmy. Problem polega na tym, że w każdym obszarze można to jakoś sprawdzić i nie wiem tylko, jak działa ewentualny serwis. Wiecie, ja wierzę, że coś będzie działać, ale jak już kupuję, to muszę wiedzieć, jak wstępnie móc reklamować/naprawiać dany produkt.
Żółty

Re: Klimatyzacja w domu z rekuperacją

Post autor: Żółty »

W przemyśle chłodniczym często stosuje się mieszaniny czynników chłodniczych, które łączą właściwości różnych substancji w celu osiągnięcia lepszej wydajności. Takie mieszaniny wymagają dokładnych testów, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i skuteczność. Informacje na temat tych mieszanin można znaleźć na https://www.globewings.net/pl/czym-jest ... wosci.html i fajnie o tym wiedzieć.
ODPOWIEDZ