Moda

Co robić, żeby buty nie obcierały? 3 skuteczne sposoby!

• Zakładki: 57


Kupiłaś nowe buty, ale po pierwszym założeniu masz obtarte pięty? Niedopasowany rozmiar, twardy lub kiepskiej jakości materiał albo po prostu wadliwa konstrukcja buta mogą powodować obtarcia. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, żeby buty nie obcierały pięt? Sprawdź nasze 3 skuteczne sposoby na obcierające buty!

Zapiętki na obcierające buty

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego jeżeli podejrzewasz, że nowe buty mogą obcierać pięty, sięgnij po zapiętki do butów. Zapiętki zmniejszają ryzyko powstawania otarć, pęcherzy i odcisków. Najczęściej są produkowane z silikonu albo skóry i ograniczają obcieranie stóp z tyłu. To dobry sposób na zbyt luźne buty. W sklepach znajdziesz najróżniejsze rodzaje zapiętek do różnych modeli obuwia, zarówno do szpilek, jak sneakersów. Ten dyskretny dodatek może Ci zdecydowanie ułatwić pierwsze dni z nowym obuwiem.

Rozciąganie za małych butów

Rozciąganie obuwia w wilgotnych skarpetach to stary, domowy sposób na obcierające buty. Wystarczy, że zamoczysz w wodzie skarpetki wykonane z grubszego materiału, np. tkaniny frotte, a następnie założysz je na stopy pod obcierające buty. Kilkanaście minut spacerku w skarpetach i butach przez kilka dni i buty bez problemu dopasują się do stopy.

Smarowanie obuwia kremem

Kolejnym skutecznym sposobem na obcierające buty jest smarowanie kremem (specjalnym kremem przeznaczonym do tego celu albo kremem do rąk lub wazeliną) tych części obuwia, które powodują obcieranie. Krem zapewni poślizg, dzięki czemu materiał nie będzie obcierał pięty. 

Te proste, ale skuteczne metody uratują Twoje stopy przed obtarciem!

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Kochambuty.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
121 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *